Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Paşabayır Mahallesi Gürkan Kanarlıoğlı Camii İbadete Açıldı
Paşabayır Mahallesi Gürkan Kanarlıoğlı Camii İbadete Açıldı
...
14-07-2018 10:00
GÜNDEM
0 Yorum
415 Okunma
Haberi Yazdır

Bandırma’nın en eski camilerinden biri olan Paşabayır Camisi yıkıldıktan sonra yerine hayırsever İnşaat Mühendisi Ali Kanarlıoğlu’nun babası adına yaptırdığı Paşabayır Mahallesi Gürkan Kanarlıoğlu Camii resmi törenle ibadete açıldı.

Paşabayır Mahallesinde yer alan eski cami 1945 yılında inşa edilmiş ve mahallenin gelişmesiyle birlikte yükselen binaların arasında değim yerindeyse neredeyse kaybolmuştu. Zaman içerisinde deprem yönetmeliklerine uygun olmadığı tespit edilen ve mahalle halkının hizmetine yeterli olamayan caminin yıkılmasına ve yerine daha iyi şartlarda hizmet verebilecek bir caminin yapılmasına karar verildi. 13 Haziran 2018 tarihi itibariyle resmi açılışı gerçekleşen camiye Bandırma Belediye Başkan Vekili Sami Türkmen, Bandırma İlçe Müftüsü Süleyman Küçük, Ak Parti Bandırma İlçe Teşkilatı Başkanı Alp Bostancı ve çok sayıda vatandaş katıldı. Cuma namazına yakın İlçe Müftüsü kısa konuşmasından sonra Paşabayır Mahallesi Gürkan Kanarlıoğlu Cami’ye maddi ve manevi katkılarından dolayı Müftü Küçük, Ali Kanarlıoğlu’na plaket taktım etti. Ardından namaza geçildi, namazından ardından namaz çıkışı vatandaşlara ikramda bulunuldu.

 Paşabayır Mahallesi Gürkan Kanarlıoğlu Camii imamı Vahdettin Özcan “Allahıma hamdolsun camimizin resmi açılışını yaptık. 9 Mart 2017 yılında hayırsever Ali Kanarlıoğlu Beyefendi camimiz için ilk kazmasını vurdu. 1 Haziran 201’de teravih namazında ve Cuma namazında ilk ibadetimizi yaptık. Rabbim kendisinden razı olsun. Bu süreçte bizlere katkıda bulunan Vakıflar Genel Müdürlüğüne, Sayın Süleyman Küçük Hocamıza ve ekibine Allah razı olsun. Rabbim camimizi cemaatsiz bırakmasın, minarelerimizi ezansız bırakmasın. Rabbim bizi birlikten dirlikten ayırmasın”.  Ahmet Türkmen-Serhat Barış

Etiketler :
Paşabayır Mahallesi Gürkan Kanarlıoğlı Camii İbadete Açıldı -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net