Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Toplantıdan Fakülte Ve Okul Müjdesi Çıktı
Toplantıdan Fakülte Ve Okul Müjdesi Çıktı
...
14-07-2018 10:00
GÜNDEM
0 Yorum
125 Okunma
Haberi Yazdır

AK Parti Balıkesir İl Başkanı Hasan Demiraslan ve Balıkesir Ticaret Borsası(BTB) Başkanı Faruk Kula buluşmasında, Balıkesir’e Ziraat Fakültesi kurulması, BTB ve TOBB desteğiyle iki meslek lisesi yapılması görüşüldü.

“Ziraat Fakültesi Çok Gerekli”

AK Parti Balıkesir İl Başkanı Hasan Demiraslan, Balıkesir Ticaret Borsası Başkanı Faruk Kula’ya düzenlediği ziyarette, tarım ve hayvancılık şehri Balıkesir’e Ziraat Fakültesi kazandırabilmek için çalışmalara başladıklarını müjdeledi. Şehrin tarım ve hayvancılık alanında araştırılacak ve irdelenecek birçok özelliği bulunduğunun altını çizen Demiraslan, “Konunun sonuna kadar takipçisi olacağım. Olumlu sonuç alacağımıza inanıyorum” dedi.

Şehre değer katılacak faaliyetlerin bilinçli, sağlıklı ve eğitimli yapılması açısından üniversite-sivil toplum-siyaset-halk işbirliğini önemsediklerini dile getiren Demiraslan, “İl genelinde gerek Ticaret Borsalarımız, gerek Sanayi Odalarımız gerekse de Ticaret Odalarımızla sürekli istişare halinde olup, birlikte hareket edebilirsek Balıkesir’i daha güzel günler beklediğini söyleyebilirim. Bu buluşmaları daha sık yapacağız” diye konuştu.

“Şucu-Buculuktan Balıkesir Çok Çekti” 

Şucu bucu tabirlerinden Balıkesir’in çok çektiğine dikkat çeken Demiraslan, Balıkesir’in menfaatleri doğrultusunda tüm kesimleriyle birlikte 20 ilçe tek vücut hareket ederek bu hastalıktan kurtulacaklarına dikkat çekti. Siyasiler olarak burada en büyük görevin kendilerine düştüğünü belirten Demiraslan, “Biz birlikte güçlüyüz. Derdimiz tasamız Balıkesir’in kalkınan ve gelişen bir il olmasıdır. Eğitimde, sağlıkta, ulaşımda, tarım ve hayvancılıkta kısacası bütün alanlarda hak ettiğimiz yatırımları alabilmek için hep birlikte istemeliyiz.” dedi.

Kula: “Biz Hazırız Başkan”

Demiraslan’ın birlikte hareket etme çağrısına ‘Biz hazırız Başkan’ diyerek karşılık veren BTB Başkanı Faruk Kula, şehirde uygun bir yer gösterilmesi durumunda borsa olarak tematik lise kazandırmak istediklerini söyledi. Kula, “Hatta gücümüz yeterse Ziraat Tematik Lisesiyle birlikte Veteriner Sağlık Lisesi de yapalım. TOBB’dan da Balıkesir için bir talebimiz oldu. TOBB’un yapacağı meslek lisesinin temeli yakında atılacak” diye konuştu. 

Veteriner Fakültesi’nin kazandırılmasında emeklerinin olduğuna inandığını söyleyen Kula, Ziraat Fakültesi için atılan adımların çok önemli olduğunu dile getirdi. Birlikte hareket etme fikrini çok önemsediğini kaydeden Kula, “Hasan Başkanım, bu şehir için 24 saat göreve hazırız. Ne zaman gelin derseniz gece gündüz fark etmez gelirim.” dedi.

Eğinlioğlu: “Balıkesir Cazibe Merkezi Oldu”

AK Parti İl Başkanı Hasan Demiraslan, AK Parti İl Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte Balıkesir Sanayi Odası(BSO) Başkanı Hasan Ali Eğinlioğlu’yla da bir araya geldi. BSO Başkanı Eğinlioğlu, İstanbul-İzmir Otoyolu ve 1915 Çanakkale Köprüsü çalışmalarıyla birlikte Balıkesir’in cazibe merkezi haline geldiğine dikkat çekti. Balıkesir’in bu gelişime hazır olması gerektiğinin önemle altını çizen Eğinlioğlu, öncelikle birlikte hareket edilmesi gerektiğini dile getirdi. /Haber Merkezi

 

 

 

 

 

Etiketler :
Toplantıdan Fakülte Ve Okul Müjdesi Çıktı -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net