Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Büyükşehir’i De Bandırma’yı Da Alacağız
Büyükşehir’i De Bandırma’yı Da Alacağız
...
13-07-2018 10:49
GÜNDEM
0 Yorum
383 Okunma
Haberi Yazdır

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Bandırma’yı ziyaretinde basın mensuplarıyla bir araya geldi. Kafaoğlu, önümüzdeki yerel seçimlerde Büyükşehir ile birlikte Bandırma’nın da aralarında bulunduğu 14 ilçeyi kazanacaklarını söyledi.

Haftanın bazı günlerini civar ilçelere ayıran ve vatandaşlarla iç içe olmaya çalışan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu,” göreve geldiğim günden beri 7 Kasım tarihinden bu güne hep insan odaklı çalıştık, hep insanların gönlünü kazanmaya çalıştık. Hem yapılan hizmetleri yerinde görme açısından hem de o bölgedeki sorunları yerinde görmek ve vatandaşlarımıza bire bir yerinde ulaşmak açısından bunu son derece önemsiyorum” dedi.

“Haftanın bir günü mesaimi Edremit’te, bir günü Bandırma’da geçireceğim”

Seçim öncesi buluşmamızda haftanın bir günü Edremit'te bir günü ise Güney Marmara Bölgesi'nde de Bandırma'da mesaimizi geçireceğim demiştim. Arada olan bir toplantı olduğu zaman Perşembe günü gelemediğim zaman diğer günler bunun telafisini muhakkak yapacağım. Bunun için yapıyoruz derseniz eğer, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olduktan sonra coğrafyamız malumunuz çok büyük, bu büyük coğrafyada büyük şehre yapılan hizmetleri yerinde görme açısından hem de o bölgedeki sorunları yerinde görmek ve vatandaşlarımızın yerinde ulaşmasını sağlamak açısından bunu son derece önemsiyorum. Göreve geldiğim günden beri 7 Kasım'dan bugüne hep insan odaklı çalıştık hep insanların gönlünü kazanmaya çalıştık.

Belediyecilik doğumdan ölüme kadar insanların her türlü işleri ile ilgilenmektir. Büyükşehir Belediyesi olarak her doğan çocuğa “Hoş geldin Bebek” çantası gönderiyoruz. Askere giden her evladımıza “Hayırlı Teskereler” çantası talimatı verdik. Doğum ile ölüm arasında kalan diğer yaşam sürecinde de insanların ihtiyaçlarını doğru tespit etmek lazım, insanları mutlu ve huzurlu etme konusunda bunları da mutlaka yapma gayreti içerisindeyiz.

“Hep birlikte asrın seçimini yaşamış olduk. 9 Temmuz 2018 tarihlere geçecektir”

24 Haziran genel seçimlerini değerlendirecek olursak, bu seçimleri asrın seçimi olarak düşünüyorum. 1920-1923-1946 Meclisi'nin açılışı, Cumhuriyetin Kuruluşu, çok partili sisteme geçiş tarihleri olarak Tarih kitaplarında nasıl okutuluyorsa, artık 9 Temmuz 2018 de Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin başladığı tarih olarak tarihlere geçecektir. Bundan 50 yıl, 100 yıl sonra Tarih kitaplarında okutulacaktır.

Bu seçimin ilk turunda Cumhurbaşkanı seçilebilmek önemliydi. Cumhurbaşkanımız 52. 6 oyla ilk turda seçildi. Bu sistemin getirdiği avantaj şu; parlamenter hükümet sisteminde sandıktan kimin başkan olarak çıkacağı ve kimin yöneteceği belli değildi. Milletvekilleri için oy kullanılıyordu. Milletvekili seçiminde daha çok parlamenter çıkaran partinin genel başkanı hükümeti kuruyordu. Çoğunluğu yoksa koalisyon yapılarak anlaşmaya gidiliyordu. Dolayısıyla kimin yöneteceği belli olmuyordu. Belediye başkanlığında böyle bir şey yok, sandıkta kimin belediye başkanı olacağı ortaya çıkıyor. Bir de meclis üyeleri için oy kullanılıyordu. Belediyecilik genel yönetimlere göre çok daha hızlı oluyor.

 

 

“Su fiyatlarında indirim yaptık, bunun da seçim sonuçlarına olumlu katkısı oldu”

Belediye başkanı olduktan sonra ilk olarak suda indirim uygulaması yaptık. Kırsal mahallelerde yüzde 50, ilçelerde yüzde 25. Bunun da seçim sonuçlarına büyük katkısı ve olumlu yansıdığını görüyorum. 2 Bin kilometre yol yapacağız demiştik, yol çalışmalarımız da başladı. Şu an için 51 ayrı noktada yol inşaatı devam ediyor. Bir taraftan yüklenici firmalar, bir taraftan da Fen İşleri Daire Başkanlığı marifetiyle yollarımız devam ediyor. Önümüzdeki haftadan itibaren de yol çalışmaları için Bandırma'da 4 ana caddeye sıcak asfalt kaplamasını yapacağız. Arkadaşlarımıza verdiğimiz talimatla en hızlı bir şekilde bunları yaparak, asfalt çalışmasını da tamamlamış olacağız. Bunun yanında da gelirken tekrar Karayolları Bölge Müdürlüğü ile görüşme sağladım. Kamu İhale Kurumu ile itiraz olduğunu söylemişti. Kamu İhale Kurumu o firmanın itirazını kabul etmiş. Bandırma KİPA Kavşağı ve Hava Üssü kavşağına Ağustos ayını bitirmeden temellerini atacağımızı umuyorum. Geldiğimiz günden beri bu kavşaklar ile epey uğraşıyoruz, mekanizmanın ne kadar yavaş işlediğini sizlerde görüyorsunuz. Bandırma'da kırsal mahallelerde parke taşı döşeme işlemleri devam ediyor. BASKİ işleri aynı şekilde devam ediyor.

“Bandırma’ya Akıllı Kavşak Uygulayacağız”

Bandırma'nın giriş kısmından çıkış kısmına kadar en az 6 tane sinyalizasyon kavşağı var, bu kavşaklara Balıkesir'de yapmış olduğumuz akıllı sinyalizasyon sistemini Bandırma’ya da getireceğiz. Bu sayede akıllı kavşaklarda araçlar durmadan ışıklardan geçecek. Balıkesir'de yapılan projeyi bitirdikten sonra Bandırma'ya da bu kavşaklara akıllı sinyalizasyon sisteminin ihalesine başlatacağız.

Bandırma, Balıkesir'e değer katan bir ilçe konumundadır. Bandırma liman şehri, sanayi şehri, tarım şehri, Devlet Demiryolları ile entegreli bir limana sahip. Türkiye'de buna benzeyen 7 tane bölge var. Artı devletin en önemli yatırımları bu bölgeye geliyor. Güç laboratuarı Temmuz içerisinde fizibilite ve proje ihalesi yapılacak. Ahmet Türkmen/Serhat Barış

 

Etiketler :
Büyükşehir’i De Bandırma’yı Da Alacağız -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net