Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Balıkesir'in 15 Temmuz Manşetleri Kitap Oldu
Balıkesir'in 15 Temmuz Manşetleri Kitap Oldu
...
10-07-2018 10:00
GÜNDEM
0 Yorum
142 Okunma
Haberi Yazdır

 

Gazeteciler Cemiyeti, Balıkesir gazetelerinin 15 Temmuz darbe girişimi sonrasıyla birinci yılının kutlandığı günün tarihini taşıyan 1. sayfalarını "Balıkesir Manşetler" ismi altındaki kitapta bir araya getirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da imzaladığı kitap, tarihi bir belge niteliği taşıyor.

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti, aziz milletimizin kararlı ve dik duruşuyla püskürtülen 15 Temmuz darbe girişiminin Balıkesir gazetelerine yansıyan manşetlerini kitaba dönüştürdü.  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da imzaladığı  "Balıkesir Manşetler" kitabında, kalkışma gecesiyle Demokrasi Nöbetlerinden fotoğraf karelerine de yer verildi.

44 Gazete 88 Manşet

Kanlı darbe girişiminin ikinci yıldönümünde Balıkesir ve ilçelerinde yayınlanan 44  yerel gazetenin, 16-17- 18 Temmuz 2016  tarihli ve Anadolu basınının yüz akı olarak basın tarihine adını yazdıracak nitelikteki birinci sayfaları  “15 Temmuz ve Balıkesir Manşetler” ismiyle kitaplaşarak Gazeteciler Cemiyeti yayınlarından çıktı.

Balıkesir Basınının Prestij Eseri

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti (BGC)  Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ/PDY) tarafından gerçekleştirilen ve aziz milletimizin kararlı duruşuyla engellenen 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Balıkesir ve ilçelerinde yayınlanan gazetelerin, kalkışma sonrasıyla birinci yılında kutlanan Demokrasi ve Milli Birlik Günü 1.sayfalarını “15 Temmuz ve Balıkesir Manşetler” adı altındaki prestij eserde bir araya getirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan İmzaladı

Darbe gecesi gazeteci Hande Fırat'ın programına bağlanarak FaceTime'dan halkı darbecilere karşı direnişe çağırarak, kalkışmanın püskürtülmesinde önderlik eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a  Balıkesir ziyareti sırasında kendisine takdim edilen "15 Temmuz Balıkesir Manşetleri" kitabını imzaladı. 

Erdoğan'ın, "Allah, bu aziz milletimize, başka darbeler, 15 Temmuzlar yaşatmasın..." dileğiyle imzasını attığı tarihi belge niteliğindeki kitap, Balıkesir Basın Müzesi'nde sergilenecek.

Türk Basını Kötü Sicilini Temizledi

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir, " Kalkışmanın bastırılmasında kullanılan en etkili silâh hiç şüphesiz gazetecilerdi. Gazeteciler o gece işini doğru şekilde yapmasaydı, olayları en doğru şekilde insanlara aktarmasaydı, o gece sokaklara çıkan insanların mücadelesi birbirlerine cesaret veremeyecekti belki de!

O Geceyi Aydınlatanlar Unutulmasın İstiyor

Türk Basınının kötü sicilini silerek demokrasinin vazgeçilmez unsuru olduğunu kanıtladığı 15 Temmuz gecesinin ertesiyle 1. yılındaki yayımlanan Balıkesir gazetelerinin manşetlerini bir eserde toplamayı ve gelecek nesillere aktarmayı görev kabul ettik. Unutulmasın istiyoruz objektifleriyle, kalemleriyle o geceyi aydınlatan, tek yürek, tek sese dönüşen manşetleriyle demokrasiye sahip çıkan gazete ve gazetecileri." dedi.

Balıkesir Manşetler kitabının içerik danışmanlığını Tahsin Şahin, Doğan Alparslan ile Hilmi Duyar yaptı. Kapağı ise Kayhan Sakallı imzası taşıyor. /Haber Merkezi

Etiketler :
Balıkesir'in 15 Temmuz Manşetleri Kitap Oldu -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net