Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Zabıtanın Fendi Seyyar Bayii Yendi
Zabıtanın Fendi Seyyar Bayii Yendi
...
09-07-2018 10:00
GÜNDEM
0 Yorum
160 Okunma
Haberi Yazdır

Bandırma İnönü Caddesi üzerinde yıllardır milli piyango ve kazı kazan satarak geçimini sağlamaya çalışan bayan seyyar bayiinin şu günlerde zabıtalarla başı dertte.

Önceki yıllarda zabıta memurlarının kendisine karışmadığını ve işini gönül rahatlılığıyla yaptığını söyleyen bayan seyyar bayii, zabıtanın tezgâhını küçültmesini ve aynı zamanda tezgâhın üzerinde Milli Piyango ve kazı kazan haricinde satışa sunduğu bazı eşyaların yasak olması gerekçesiyle satışına izin vermediklerini ifade ediyor.

Bizlerin de yaşama hakkı var

Bayan seyyar bayii ” Milli piyango bayisiyim. Kazı kazan satışlarımızda satış sıkıntısı yaşıyoruz. Satışlardan kazandığımız karı, çay, kahve yemek ile harcıyoruz.  Evimin kira olması nedeniyle de buradan kazandığım para yeterli olmuyor o nedenle de bir masa attım orada da yelpaze satıyorum. Bulunduğum yer Büyükşehir Belediyesi Zabıtasının sorumluğu altında olduğu için bize onlar karışıyormuş. Bandırma Belediyesi Zabıtasından sorun yaşamadım. Onlarda durumumu bildikleri için ses çıkartmıyorlar. Ne yapabilirim ki İntihar mı edeyim?. Zor durumda olmasam bu işlere kalkışmam.  Kimseden para isteyemem. Kızlarım var, onlara bakmak zorundayım. Bana yardımcı olmalarını istiyorum. Bu konuda dilekçe yazıp beyaz masaya verdim. Bizler de insanız, bizlerinde yaşama hakkı var” ifadesinde bulundu. Ahmet Türkmen/Serhat Barış

 

Etiketler :
Zabıtanın Fendi Seyyar Bayii Yendi -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net