Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Angus Sorununa Çare Yok Mu?
Angus Sorununa Çare Yok Mu?
...
07-07-2018 10:00
GÜNDEM
0 Yorum
391 Okunma
Haberi Yazdır

Bandırma Belediyesi Meclis Toplantısında MHP Sıralarından Dile Getirilen Angus Gemileri Sorununa, Belediye Başkanı Dursun Mirza Cevap Verdi, “Limanı Bakanlık Belirlemiş, Ancak Gidip Eylem Yapabiliriz.”

Bandırma Belediyesi Meclis Toplantısı 1’i gelen evrak olmak üzere toplam 11 gündem maddesiyle tamamlandı. Toplantıda, Gündeme alınan maddelerin hepsi kabul edildi. Gündem maddeleri dışında konuşulan angus gemileri sorunu ve BASKİ’nin Bandırma Belediyesi’ne olan borçları hakkındaki konular dikkat çekti.

Bandırma Limanı Hayvan Sevkiyatı İçin Bakanlık Tarafından Tespit Edilmiş

Bandırma Limanı’ndan dağıtımı yapılan canlı hayvanların oluşturduğu kötü koku toplantıda ele alındı. Konuyu, MHP sıralarından söz alan Harun Aygül açtı.

Başkan Mirza’nın başı çekerek, siyasi parti gözetmeksizin konunun ele alınmasını ve birlikte çalışılmasını isteyen Aygül, “Çok ciddi sıkıntılar var. Bu konuda gerekli yerlere başvuruların gerçekleştirilmesini, koku ölçümleri yapılmasını istiyorum,” şeklinde konuştu.

Aygül’e cevap veren Başkan Mirza, konu ile ilgili “Hayvanları Tarım Bakanlığı ithal ediyor ve belli limanlar tespit edilmiş. Bu limanlardan biri de Bandırma Limanı’dır. Biz, hem Çelebi Limanı’na hem de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İl Müdürlüğü’ne bu konu da müracaat ettik. Ancak dağıtım için uygun yer Bandırma olarak tespit edilmiş durumda. Çelebi Limanı, biz bunu almak zorundayız çünkü limanımız tespit edilmiş limandır, diyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın da henüz bir atılımı yok. Biz ancak gidip eylem yapabiliriz. Tahliyenin şehir içi olmayan limanlardan yapılması gerekiyor. Bu konuda çaba sarf edebiliriz,” dedi. Mirza ayrıca, konuyu not alarak ilgileneceğini de belirtti.

BASKİ’nin Bandırma Belediyesi’ne Borcu 4 Milyon 490 Bin Lira

BASKİ’nin Bandırma Belediyesi’ne olan borçlarını ödememesinden şikayetçi olduğunu ifade eden Mirza, duruma tepki gösterdi. BASKİ’nin Bandırma Belediyesi adına topladığı paraları dahi, Bandırma Belediyesi’ne aylardır ödemediğini söyleyen Mirza, borçların bir an önce ödenmesini istedi. Mirza, BASKİ tarafından kazılan yolların paralarının da ödenmediğini dile getirerek diğer borçlarla da beraber BASKi’den toplam 4 Milyon 490 Bin Lira alacaklarının olduğunu belirtti.

Meclis Önümüzdeki Ay Tatil

Bandırma Belediye Meclisi Ağustos ayında tatil yapacak. Bir sonraki meclis toplantısı 4 Eylül Salı Günü Saat 19.30’da gerçekleştirilecek. /Umut Osman Sunci

 

 

Etiketler :
Angus Sorununa Çare Yok Mu? -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net