Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Armutçuk Pazar Yeri’nde 3 Bin 500 Metre Karelik Alanın Üstü Kapatılıyor
Armutçuk Pazar Yeri’nde 3 Bin 500 Metre Karelik Alanın Üstü Kapatılıyor
...
07-07-2018 10:00
GÜNDEM
0 Yorum
136 Okunma
Haberi Yazdır

Ayvalık Belediyesi, Armutçuk Semt Pazarında 3 bin 300 metre karelik alanın üstünü kapatma işlemine başladı. Alanın üstünün kapatılmasıyla vatandaşın ve pazarcı esnafının daha rahat alışveriş yapabileceğini söyleyen Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, “250 esnaf kapasiteli bu semt pazar yerindeki 3 bin 500 metrekarelik bölümün, gerek hava şartları gerek ise kulanım işlevliğinin artması açısından üstünün kapatılmasına karar verdik.” dedi.

Ali Çetinkaya Mahallesi’nde bulunan Ayvalık Belediyesi Armutçuk Semt Pazarında, tuhafiyeciler tarafından kullanılan 3 bin 500 metrekarelik alanın üstü kapatılıyor. Pazar yeri ile Ayvalık 2 No’lu Aile Sağlığı Merkezi arasındaki alanda, çatı için makasların atılma işleminin ardından saç kaplama işlemine geçildi. Geçtiğimiz ay içinde başlanılan çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Rahmi Gençer, “Esnafımız ve vatandaşlarımızın bu yönde bir talebi vardı. Yapılması gereken bir hizmeti daha İlçemize kazandırdık. Yaz günlerinde sıcaktan, kış günlerinde ise yağmur nedeniyle, güçlükle pazar alışverişini yapan vatandaşlar ve esnaflar, artık kapalı bir pazar yerinde rahat şekilde hizmet alıp verebilecek” dedi.

Mescit Ve Bebek Bakım Odası Da Yapıldı
Bu çalışmanın pazaryerinin sadece üzerini kapatmak değil, elden geçirilerek düzenlenmesi anlamını taşıdığını kaydeden Başkan Gençer, “Pazar yerimize mescit ve bebek bakım odası yaptık. Modern ve pazar etkinliğinde halkımızın ihtiyaçlarına yanıt veren bir pazar yeri oluşturma yönünde çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Etiketler :
Armutçuk Pazar Yeri’nde 3 Bin 500 Metre Karelik Alanın Üstü Kapatılıyor -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net