Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > “Bayramlar Umuttur, Kardeşliktir, Mutluluktur”
“Bayramlar Umuttur, Kardeşliktir, Mutluluktur”
...
14-06-2018 10:00
GÜNDEM
0 Yorum
157 Okunma
Haberi Yazdır

Vali Ersin Yazıcı, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Vali Ersin Yazıcı, mesajında bayramların birlik ve beraberlik duygularını doruk noktaya çıkaran günler olduğunu belirtti.

Vali Yazıcı, bu sene de, mübarek Ramazan ayının ardından, bayrama erişmiş olmanın memnuniyetini ve heyecanını yaşadıklarını dile getirdi.

Bayramların en güzel yanının, insanların birbiriyle bütünleşmesine, aile içi ve toplumsal bağların güçlendirilmesine olanak sağlaması olduğunu belirten Vali Yazıcı,"Dayanışma, hoşgörü, sevgi, saygı ve kardeşlik gibi yüce değerleri yaşayıp paylaştığımız bir bayramı daha birlikte idrak etmenin sevinci içindeyiz. Ramazan Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum. Bu günlerde ihtiyaç sahibi olanlara yardım eli uzatmalı ve bayram coşkusunu onlara da yaşatmalıyız. Millet olmayı, kardeşçe bir arada yaşamayı, paylaşmayı, aynı ruh ve gönül ikliminde yaşamanın anlamını ve zenginliğini hepimiz en çok bayram günlerinde hissederiz. Bayramı şehit aileleri başta olmak üzere, kahraman gazilerimizi, dost, akraba ve komşularımızı ziyaret ederek kutlamalı; hasta, engelli ve muhtaçlık içinde olanlara yardım ederek ziyarette bulunmalı ve bayram coşkusunu onların da yaşamasını sağlamalıyız. Bayrama buruk giren yetimleri, öksüzleri, şehit evlatlarını unutmayalım; onları sevindirmeyi, başlarını okşamayı, bayram sevincimizi onlarla paylaşmayı ihmal etmeyelim."şeklinde ifade etti.

Bayramlar 7'den 70'e Herkes İçin Anlamlı Günlerdir

Bayram mesajında vatandaşlara seslenen Vali Yazıcı, Ramazan Bayramı vesilesiyle küslüklerin ortadan kaldırılmasını istedi.

Bayramların, birlik ve beraberlik duygularımızın pekiştiği, gelenek ve göreneklerin yeni nesillere aktarıldığı müstesna günler olduğuna vurgu yapan Vali Yazıcı, "Nitekim bu yıl Ramazan ayı münasebetiyle düzenlenen ve benim de katılma imkânı bulduğum birçok etkinlik ve iftar programlarında vatandaşlarımızın birlik ve beraberlik içinde, el ele güzel günlere doğru ilerliyor olmasından özel bir mutluluk duydum. Bayramlar 7'den 70'e herkes için anlamlı ve özel olan, dargınlıkların yerini dayanışmaya, gönüllerdeki sevgi ve hoşgörüye bıraktığı, mutlulukların paylaşıldığı zamanlardır.14 Haziran 2016 tarihi itibariyle başladığım Balıkesir Valiliği görevimde, kapılarımızın tüm dostlarımıza ardına kadar açık olduğunu bir kez daha hatırlatmak isterim."dedi.

Ramazan Bayramı Nedeniyle Gerekli Tüm Önlemler Alındı

Vali Ersin Yazıcı, Ramazan Bayramı nedeniyle gerekli önlemlerin alındığını da ifade etti.

Vatandaşların rahat ve huzurlu bir bayram geçirmesi için çalıştıklarını belirten Vali Ersin Yazıcı, "Valiliğimizce her türlü tedbir alınmış, Emniyet ve Jandarma Teşkilatlarımız, Kaymakamlıklarımız, Belediyelerimiz, Hastanelerimiz, Türk Telekom gibi kuruluşlarımız bayram süresince görev ve sorumluluk alanlarına giren gerekli her türlü önlemleri almak üzere talimatlandırılmışlardır. Her bayram olduğu gibi trafik yoğunluğunun artacağını hepimiz çok iyi biliyoruz. Balıkesir genelinde trafik kontrolleri hassasiyetle yürütülecektir. Trafiğe çıkacak sürücülerimizin de trafik kurallarına uyacaklarına, bu konuda gereken duyarlılığı azami ölçüde göstereceklerine inanıyor, hiç kimsenin bayram sevincini acı ve hüzne çevirmemesini diliyorum. Bayram tatilinin huzurlu bir şekilde yaşanması için görevi başında olan tüm güvenlik güçlerimize, sağlık personelimize, zabıta, itfaiye ve diğer tüm çalışanlarımıza kolaylıklar diliyorum."dedi.

Şehit Ve Gazilerimizi Rahmet Ve Şükranla Anıyorum

Ramazan Bayramı'nın Balıkesir'e, devletimize, milletimize ve tüm insanlığa barış, kardeşlik ve huzur getirmesini temenni eden Vali Ersin Yazıcı, "Başta milletimizin huzur ve selameti için vatan topraklarında nöbet tutan güvenlik güçlerimiz olmak üzere, bütün asker ve polislerimizin mübarek bayramını kutluyor, şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum. Ailelerine ise bir kez daha sabır ve metanet diliyorum. Bu vatan, bu millet, bu bayrak var oldukça onların eşsiz fedakârlıkları, aziz hatıraları ilelebet şükranla hatırlanacaktır. Balıkesirli hemşehrilerimin ve tüm çalışma arkadaşlarımın da aile fertleriyle birlikte Ramazan Bayramlarını kutluyor, gelecek her günün bayram sevinci, huzuru ve mutluluğu ile dolu olmasını diliyorum."şeklinde mesajını tamamladı.

Etiketler :
“Bayramlar Umuttur - Kardeşliktir - Mutluluktur” -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net