Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Başkan Gençer’’Çanakkale, Türk Tarihinin en büyük destanıdır’’
Başkan Gençer’’Çanakkale, Türk Tarihinin en büyük destanıdır’’
...
11-06-2018 10:36
GÜNDEM
0 Yorum
128 Okunma
Haberi Yazdır

ÇANAKKALE ZAFERİ TİYATRAL DANS GÖSTERİSİ İLE ANLATILDI

Ayvalık Folklor Araştırma Derneği (AYFOLK) ve Sakarya ilk Okulu öğrencileri, Çanakkale Savaşı ve Anadolu’nun kaderini değiştiren zaferi tiyatral dans gösterisi ile yorumladı. Farklı yaş gruplarından 125 kişilik bir ekibin yer aldığı ‘Önce Vatan yıl 1915 Yer Çanakkale’ adlı gösteride, Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, çocukların Çanakkale’ye öğrenmeleri ve hiç unutmamaları, kahramanlık destanını güzel sahneye koymaları kendilerini gururlandırdığını söyledi.
BENGİ projesi kapsamında, Ayvalık Kaymakamlığı, Ayvalık Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Halk Eğitim Müdürlüğü desteği ile hazırlanan gösteri, 8 Haziran Cuma akşamı gerçekleştirildi. Amfi Tiyatroda saat 22.00’de başlayan gösteriyi aralarında Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, İlçe Milli Eğiti Müdürü Güner Bahadır, Belediye meclis üyesi Ahmet Erkal, daire amirleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrencilerin de bulunduğu çok sayıda kişi izledi. 
AYFOLK Başkanı, öğretmen Huriye Kara yönetimindeki Sakarya İlkokulu ve AYFOLK temsilcilerinden oluşan 125 kişilik ekibin gösterisi büyük beğeni topladı. 
Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer gecenin sonunda Öğretmen Huriye Kara’ya çiçek ve teşekkür belgesi sundu.
Başkan Rahmi Gençer bu akşam Türk Tarihinin en büyük destanının yazıldığı Çanakkale’yi, çocuklarımız büyük bir performansla anlattılar. Çocuklarımızın Çanakkale’ye öğrenmeleri ve hiç unutmamaları, kahramanlık destanını güzel sahneye koymaları bizi gururlandırdı. Çanakkale Ruhi’yla bugünleri kazandığımızı unutmayalım. Bu savaşta emperyalist devletler, Avusturyalılar ve Yeni Zelandalıları da Dünya’yı kurtarıyoruz diye kandırdılar. Savaş sonunda her şeyi daha iyi anlıyorlar ve Özgürlüklerimizi Çanakkale’de kazandık, diyorlar ve İngiltere’den kopuyorlar. Çocuklarımız bunu anlatıyorlar biz de onlarla gurur duyuyoruz. ’dedi.

Etiketler :
Başkan Gençer’’Çanakkale - Türk Tarihinin en büyük destanıdır’’ -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net