Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Öğrencilerin Karnelerini Protokol Verdi
Öğrencilerin Karnelerini Protokol Verdi
...
09-06-2018 17:04
GÜNDEM
0 Yorum
263 Okunma
Haberi Yazdır

2017-2018 Eğitim-Öğretim yılının sona ermesi nedeniyle Bandırma Ticaret Borsası Ortaokulu’nda karne töreni düzenlendi.

Kaymakam Günhan Yazar, İlçe Emniyet Müdürü Ali Haydar Kılıç, İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Recep Cansu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan, Şube Müdürleri İhsan Parlak, Ercan Güler ile öğrenci aileleri katıldı. Protokol üyeleri önce 3/A sınıfına ardından 8/B sınıfına girerek öğrencilere karnelerini ve hediyelerini verdiler. Okul bahçesinde düzenlenen törende de okul birincileri, ikincileri ve üçüncülerine plaket ve madalya verildi. Ayrıca, Eğitim-Öğretim yılı boyunca en fazla devamlılık gösteren öğrenciler de ödüllendirildi.

Bandırma Ticaret Borsası Ortaokulu müdür yardımcısı Nusret Özer törenden önce hem öğrencilere hem de velilere hitaben bir konuşma yaptı. Özer konuşmasında şunları söyledi. “Bugünden itibaren yaklaşık 9 aylık maratonun sonunda bir öğretim yılını daha tamamlamış bulunuyoruz. Bugün alınan karneler, öğrencilerin bir dönem boyunca okul yaşantılarında gösterdikleri performansın göstergesi olacaktır. Başarıya ulaşmada sorumluluk duyma, planlı çalışma, ulaşılabilir hedeflere sahip olma ve kararlı olma zorunluluğu vardır. Bu faktörlerin tamamı vazgeçilmez öneme sahiptir ve ancak hepsi bir arada olduğunda başarı kaçınılmazdır. Başarılı olmanın belki de en önemli aşaması kendine güvendir. Tatiller, dinlenmeyi hak ettiğiniz dönemlerdir. Ancak unutulmamalıdır ki, dinlenmek sadece boşa vakit geçirmek demek değildir. Tatil süresince sizi dinlendirecek ve eğlendirecek, eğlenirken
öğretecek oyunlar olduğu gibi zayıf olduğunuz konularda kendinizi yetiştirme fırsatını da elde etmiş olacaksınız. En önemlisi kitap okuma alışkanlığını edinmenin yollarını aramalısınız. Çünkü okumak, sorunların ve sıkıntıların kaynağını kurutur. Karne, öğrencilerin okuldaki durumlarını gösteren bir belgeden başka bir şey değildir. Bu bilinçle çocuklarımızın karnelerini değerlendirirken onların kişiliklerini zedeleyici, özgüvenlerini yitirmelerine yol açıcı suçlamalardan kaçınmalıyız. Çocuklarımızın başarısızlığını sorun yapmayacağımız gibi, başarılarım da abartmamalıyız. Varsa sorunlarımızı bir aile sıcaklığı içerisinde çözmek, çocuklarımızın başarısını hep beraber paylaşmak en büyük arzumuz olmalıdır.

Bu vesile ile tüm öğrencilerimize sağlıklı, neşeli tatil geçirmelerini diliyorum. Tüm Öğretmen arkadaşlarıma, bir yıl boyunca yararlı ve fedakar çalışmalarından dolayı teşekkür ediyor; Sağlık, başarı ve mutluluk dolu günler temenni ediyorum”.

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Ortaokul ve İlkokul Birinci İkinci ve Üçüncüleri

Ortaokul Birincisi: Sude ACAR
Ortaokul İkincisi: Sudem ATAK
Ortaokul Üçüncüsü:Kardelen ZEYBEK

İlkokul birincisi: Ebrar KAYA
İlkokul İkincisi: Umut OKUR
İlkokul üçüncüsü: Su Delfin UZUN

 

2017-2018eğitim - öğretim yılı/, 5,6,7 ve 8 sınıflar düzeyinde ağırlıklı
puan ortalamasına göre dereceye giren öğrenciler.

8.sınıflar birincisi Sude ACAR
7.sınıflar birincisi Gülsüm ŞENGÜL
6.sınıflar birincisi Fatma Zehra BABACAN
5.sınıflar birincisi Büşra YALÇIN

En çok kitap okuyan ilk üç öğrenciler

5. sınıflar Elif Işıl AY

6. Sınıflar Gözde EMUCE                         

7.Sınıflar Merve ARSLAN

En çok devamlılık gösteren ilk üç öğrenci
1.Ümmüşen ÖZCAN
2.Kardelen ZEYBEK
3.Sudem ATAK 

Bandırma’da 5118 öğrenci mezun oldu

Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan, 2017-2018 Eğitim- Öğretim yılı itibariyle Bandırma’da 5118 öğrencinin mezun olduğunu söyledi. Aslan “2017-2018 eğitim öğretim yılı, ilçemizde hem Eğitim ve öğretim faaliyetleri açısından hem de sosyal etkinlikler, yarışmalar, projeler bakımından oldukça başarılı bir yıl olmuştur. Eğitim öğretim yılını sağlıklı bir şekilde tamamlamanın huzurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bu yıl 59 resmi 23 özel okulumuzda toplam 24 bin 402 öğrencimiz eğitim görmüştür. 8 Haziran 2018 yılı itibariyle de 1581 öğrencimiz ilkokuldan, 1732 öğrencimiz ortaokulundan, 1805 öğrencimizde liseden olmak üzere toplam 5118 öğrencimiz okullarından mezun olmuştur. Bu eğitim öğretim yılını da Bandırma Milli Eğitim ailesi olarak, başarılı ve sorunsuz bir biçimde geçirmemizi sağlayan saygı değer meslektaşlarıma, sevgili öğrencilerimize, bu konuda bizi destekleyen kamu ve özel sektör temsilcilerine ve STK’lara teşekkürlerimiz sunarım. Öğrencilerimizin tatillerini en iyi şekilde değerlendirerek, güzel bir tatil sezonu geçirmenizi diliyorum” dedi. Ahmet Türkmen/Serhat Barış

Etiketler :
Öğrencilerin Karnelerini Protokol Verdi -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net