Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Kapanış Zili Çaldı, Şimdi Tatil Zamanı
Kapanış Zili Çaldı, Şimdi Tatil Zamanı
...
09-06-2018 16:59
GÜNDEM
0 Yorum
241 Okunma
Haberi Yazdır

Balıkesir'de okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim okullarındaki 184 bin öğrenci karne alarak 3 ay sürecek yaz tatiline girdi.

Vali Ersin Yazıcı, "Altıeylül Namık Kemal İlkokulunda 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Kapanış Töreni" programına katıldı.

Vali Yazıcı, uzun tatil döneminde öğrencilere bol bol kitap okumaları tavsiyesinde bulundu.

2017-2018 eğitim öğretim yılının son zili çaldı. Tüm yurtta karne heyecanı yaşanırken, Balıkesir'de de 15.099 öğretmenimizle 834 okulda öğrenim gören 184 bin öğrenci karne aldı. Namık Kemal İlkokulunda gerçekleştirilen yıl sonu karne dağıtım töreninde öğrencilerin heyecanları görülmeye değerdi.

Namık Kemal İlkokulunda gerçekleşen karne törenine Vali Ersin Yazıcı, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Altıeylül Kaymakamı Dr. Oktay Kaya, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çelik, öğrenci velileri ve diğer ilgililer katıldı.

Öğrenciler Karnelerini Vali Yazıcı'nın Elinden Aldı

Sınıfları ziyaret ederek öğrencilere karnelerini dağıtan Vali Ersin Yazıcı, mutlu bir günde öğrencilerle beraber olup, onların karne heyecanını, coşkusunu paylaşmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek, "Bu eğitim öğretim yılında gayret gösteren tüm öğretmen arkadaşlarımızı çok sevgili yavrularımızı çalışmalarından ve başarılarından dolayı tebrik ediyor, iyi tatiller diliyorum. " ifadelerinde bulundu.

Yaz Tatilinde De Kitap Okuyalım

Öğrencilere tavsiyelerde bulunarak, yaz tatilinde bol bol kitap okumalarını ve yaz spor okullarına gitmelerini isteyen Vali Yazıcı konuşmasının devamında; " Başarı sadece akademik başarı değildir. Spor, sanat gibi alanlarda da sosyal gelişme alanlarında da önemli başarılar var. Bunların ayrıca akademik başarıya yansıması da bizi ayrıca sevindiriyor." diye konuştu.

En Büyük Pay Öğretmenlerimizin

Karnesini verdiği her öğrenciyi tebrik eden Vali Yazıcı öğretmenlerle de konuşarak, "Çocuklarımızın bu başarısında ki en büyük pay velilerimiz ve değerli öğretmenlerimizdir. Öğretmenlerimizi göstermiş oldukları bu azim karşısında tebrik ederim. İnşallah güzel bir tatil geçirirsiniz. Hepinize iyi tatiller. " ifadelerini kullandı.

Okullar Ne Zaman Başlıyor 2018, Yarıyıl Tatili Ne Zaman 2019

2018-2019 eğitim öğretim yılı birinci kanaat dönemi 17 Eylül 2018 Pazartesi başlayacak ve 18 Ocak 2019 Cuma günü sona erecek. Yarıyıl tatili, 21 Ocak 2019-1 Şubat 2019 tarihlerinde yapılacak. İkinci kanaat dönemi ise 4 Şubat 2019 Pazartesi başlayacak ve 14 Haziran 2019 Cuma günü sona erecek. 2019-2020 eğitim öğretim yılı ise 16 Eylül 2019 Pazartesi günü başlayacak.

Uyum Eğitimi Ne Zaman?

Okul öncesi, ilkokul birinci sınıf, ortaokul ve imam hatip ortaokullarının 5. sınıf öğrencileri, ortaöğretim kurumlarında eğitim ve öğretime başlayacak hazırlık sınıfı ve 9. sınıf öğrencileri ile pansiyonda kalacak öğrencilerin, eğitim görecekleri okul hakkında bilgilendirilmesi, akademik ve mesleki gelişimlerinin desteklenmesi, öğrencilerin yeni girdikleri eğitim ortamına kısa sürede uyum sağlamalarına katkıda bulunulması amacıyla 10-14 Eylül 2018 tarihlerinde uyum eğitimi yapılacak.

Etiketler :
Kapanış Zili Çaldı - Şimdi Tatil Zamanı -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net