Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > İnternet Kullanan Çocuklar Bilinçlendirilecek
İnternet Kullanan Çocuklar Bilinçlendirilecek
...
08-06-2018 10:00
GÜNDEM
0 Yorum
304 Okunma
Haberi Yazdır

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi İle Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Arasında Düzenlenen İşbirliği Protokolüyle “Dijital Kültür Ortamında Çocuk Yetiştirme Projesi” Hayata Geçiriliyor.

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi ve Bandırma Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında ilçe genelindeki ortaokul ve liseleri kapsayacak şekilde öğretmen, öğrenci ve velilerine yönelik “Dijital Kültür Ortamında Çocuk Yetiştirme" isimli projenin yürütülmesi ile ilgili anlaşmaya varılarak imzalar atıldı. İmza Törenine Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof Dr Süleyman Özdemir, Bandırma İlçe Milli eğitim Müdürü Mutlu Arslan ve projeyi hazırlan ekip katıldı.

Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar, projenin amacından bahsederek, “Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde çalışan öğretmenlerde dijital kültür ve sosyal medya kullanımı konusunda farkındalık oluşturmaktır. Öğretmenler ise öğrencilerini doğru ve etkili bir biçimde yönlendireceklerdir,” dedi.

Yazar, sözlerine şöyle devam etti, “Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde eğitim alan öğrencilerin; dijital kültür, sosyal medya, siber zorbalık, sosyal medya terörizmi gibi konularda bilinç kazanımlarını sağlamak ve Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde eğitim alan öğrenci velilerinin dijital kültür ve sosyal medya konularında bilinçlenmesini sağlamayı amaçlamaktayız.”

İmza töreninde konuşan, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof Dr Süleyman Özdemir ise konu ile ilgili şunları söyledi, “Dijital Kültür Ortamında Çocuk Yetiştirme projesi kapsamında; Öncelike, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde belirlenen okullarda çalışan öğretmenlerin, eğitim gören öğrencilerin ve velilerin tespiti yapılacak. Daha sonra oluşturulacak program dahilinde belirlenen; dijital kültür, sosyal medya, medya okur yazarlığı, siber zorbalık, sosyal medya terörizmi gibi konularda, okullarımızın konferans salonlarında Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi öğretim üyeleri tarafından eğitimler verilecek.”

Proje kapsamında, Belirlenen konularda eğitim verecek uzmanlar görevlendirilecek ve eğitim zamanlarını İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile koordineli bir şekilde programlanacak. Etkinlik ile ilgili materyallerin (afiş, etkinlik takvimi, davetiye vb.) okullara dağıtılması gerçekleştirilecek ve bu sayede de tüm öğrenci ve velilere ulaştırılması sağlanacak. /Umut Osman Sunci

Etiketler :
İnternet Kullanan Çocuklar Bilinçlendirilecek -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net