Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Emekli Bayram İkramiyesini Bekliyor
Emekli Bayram İkramiyesini Bekliyor
...
18-05-2018 10:56
GÜNDEM
0 Yorum
265 Okunma
Haberi Yazdır

Türkiye Emekliler Derneği Bandırma Şube Başkanı Mitat Günüç, emeklilere Ramazan ve Kurban Bayramlarında verilecek 1000’er lira ikramiyenin Haziran ayı içerisinde ödeneceğini ancak ödeme şeklinin nasıl olacağının şu anda bilinmediğini söyledi.

Mitat Günüç” Emekli, dul ve yetimler için bayramlarda verilecek 1.000 Lira ikramiyenin 14 senedir her yıl teklifini yapan bir derneğiz. Artık birer maaş değil, sadece Bin lira maaş alabileceğimiz ilan edildi. Bu paranın nasıl ödeneceği, hangi tarihte ödeneceği hakkında kesin bir bilgi yok. Haziran ayı içerisinde ödenecek ama ödenme şekli nasıl olacak? Aldığımız duyumlara göre emeklinin kendine Bin lira, vefat eden emeklinin eşine de yüzdelik hesap üzerinden, yetim aylığı alan sadece 250 Lira para alacaklar. Hiç kimseyi memnun edecek bir durum değil. Dileriz ki emekli, dul ve yetimlerin hepsi 1.000’er Lira alırlar ve bayramlarını da bir kaç gün de olsa rahat halde geçirirler” dedi.

Günüç” 2000 yılı ve sonrasında emekli olanlara intibak için Anayasa Mahkemesi, Meclis'i adres gösterdi. Ayrıca Türkiye Emekliler Derneği, konuyu Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne taşıdı. Meclis'ten yeni intibak yasası çıkarsa, 2000 yılı ve sonrasında emekli olanların maaşları yeniden hesaplanacak, farklılıklar giderilecek. Önceki intibaktaki gibi 355 liraya varan zamlar söz konusu olabilecektir” açıklamasında bulundu.

İntibak yasası çıkarsa..!

Mitat Günüç ayrıca, intibak yasası ile ilgili de yaptığı açıklamada” 2002-2008 yılları arasında emekli olanların intibaklarıyla ilgili söylentilerin tamamın da ne olduğu henüz açığa çıkmış değil ancak bizim gibi derneklerin intibak yasası ile ilgili açtığımız tüm davalarda olumlu bir sonuç elde edemedik. Neticede, Yargıtay ve en son Anayasa Mahkemesi’nden geri döndü. Şimdi meclise yapılan bir teklif var, mecliste oylanacak ve kabul edilirse intibaklar 2002-2008 yalları arasında emekli olanlara ancak verilebilecektir” dedi. Ahmet Türkmen/Serhat Barış

Etiketler :
Emekli Bayram İkramiyesini Bekliyor -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net