Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > “Yaptığınız İşten Mutlaka Heyecan Duymalısınız”
“Yaptığınız İşten Mutlaka Heyecan Duymalısınız”
...
15-05-2018 11:07
GÜNDEM
0 Yorum
127 Okunma
Haberi Yazdır

Balıkesir Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesinde 2017-2018 eğitim öğretim yılı mezuniyet töreni gerçekleştirildi. Burhan Erdayı Kapalı Spor Salonundaki törene; Vali Ersin Yazıcı, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir, Karesi Kaymakamı Abdulkadir Demir, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Baştürk, protokol üyeleri, üniversite birim yöneticileri, öğretim elemanları ve öğrencilerin aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törende öğrenciler adına Rabia Atlı yaptığı konuşma ile duygularını paylaştı. Balıkesir Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Narlı da yaptığı konuşma ile öğrencilerin mezuniyetlerini kutladı.

Öğrenci Velilerine Teşekkür

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir törende yaptığı konuşmada yeni mezunları başarılarından dolayı kutlarken, öğrenci velileri ve öğretim elemanlarına da öğrenciler üzerindeki emeklerinden dolayı teşekkür etti.

Sesini Yükselten Bir Türkiye Var

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ise mezun olan öğrencilere bundan sonraki hayatlarında başarılar dilediği konuşmasında, "Bölgemizde ve dünyada nerede bir haksızlık varsa sesini yükselten bir Türkiye var, sizlerle ülkemizin sesinin daha gür çıkacağına yürekten inanıyorum." dedi.

Bir Türk Gencinin İsteyip De Başaramayacağı Hiçbir Şey Yoktur

Törende son olarak konuşan Vali Ersin Yazıcı da mezunlara seslenerek, "Sizden beklentilerimiz yüksek ve size güveniyoruz.  Bu ülkeyi, bu Cumhuriyeti size teslim edeceğiz. Siz de kendinize güvenin. Bir Türk gencinin isteyip de başaramayacağı hiçbir şey yoktur. Balıkesir Üniversitemizin yetiştirdiği çok sayıda kişi bugün gerek kamuda gerekse özel sektörde çok önemli noktalarda çalışmalarına devam ediyor. Bugün mezun olacak olan arkadaşlarımız da inanıyorum ki Türkiye'de çok önemli noktalarda, çok önemli yerlerde görev yapacaklar. Yaptığınız işten mutlaka heyecan duymalısınız. Yaptığınız görevde istekli ve heyecanlı olursanız başarılı olursunuz. İnşallah mutlu, huzurlu, dünyada söz sahibi olan bir ülkenin insanları olarak hayatımıza devam ederiz bunu da sizler gerçekleştireceksiniz. Öğrencilerimizin yetişmesinde başta Rektörümüz, Dekanlarımız, Yüksek Okul Müdürlerimiz, Akademisyenlerimiz olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Çünkü onların buraya geldikten sonraki süreçte yetişmelerinde çok büyük emekleri var bu anlamda bütün akademik ve idari kadroya da teşekkürlerimi ifade etmek istiyorum. Bir önemli teşekkürü de öğrencilerimizin Değerli velilerine iletmek istiyorum, yetiştirdikleri evlatlarını burada okumalarını sağlayan imkânlarını zorlayarak onların yetişmesi için her türlü fedakârlıkta bulunan ailelere etmek istiyorum. Mezun olan öğrencilerimize yeni yaşamlarında başarılar diliyorum."şeklinde konuştu.

Tören, dereceye giren öğrenciler ile tüm mezun öğrencilere belgelerinin verilmesinden sonra keplerin atılmasıyla sona erdi.

Etiketler :
“Yaptığınız İşten Mutlaka Heyecan Duymalısınız” -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net