Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Metin Ok, “Talep Var Ancak Şu An İçin Erken”
Metin Ok, “Talep Var Ancak Şu An İçin Erken”
...
12-05-2018 13:11
GÜNDEM
0 Yorum
516 Okunma
Haberi Yazdır

Bandırma Belediye Başkanlığına Adaylığı Konuşulan Metin Ok Konuya Açıklık Getirerek Kendisine Bu Yöne Taleplerin Geldiğini Ancak Şu An İçin 24 Haziran Seçimlerine Odaklanılması Gerektiğini Söyledi.

CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm’ün bir programda kendisiyle fotoğraf çektirmesi ile sosyal medyada başlayan bir akım haline gelen ve daha sonra “Nisan Bereketi” olarak adlandırılan konuya açıklık getirdi. Metin Ok, Tüm’ün kendisi ile fotoğraf çekilmesinin Belediye Başkanlığına aday olacağı şeklinde yorumlandığını ve daha sonra çevresindeki birçok kişinin kendisiyle fotoğraf çektirerek Belediye Başkanlığına aday olması için desteklediğini söyledi.

Kendisini Belediye Başkanı olarak görmek isteyen çok sayıda insan olduğunu belirten Ok, konu ile ilgili şu sözlere yer verdi, “Öncelikle ben 2010 yılında Cumhuriyet Halk Partisi’nde yönetim kurulu üyesi olarak görev yaptım. Sivil toplumlardan sorumlu başkan yardımcısıydım. Daha sonra ilçe başkanlığı adaylığı söz konusu oldu. Bir buçuk sene kadar da ilçe başkanlığı görevini layıkıyla yaptığımı düşünüyorum. Sonra genel merkezin nüfusu 100 binin üzerinde olan ilçelerde, illerde adayımızı anketle belirleyeceğiz dediği noktada bende kamuoyunda karşılığı nedir bakalım, tartıya çıkalım demiştim. Aday adaylığına başvurdum. Tabi dolayısıyla ilçe başkanlığım sona erdi. O dönem ne yazık ki bazı talihsizlikler yaşadık. Sandığa bile giremedik yani eşit yarışamadık. Ama tabi ki biz partisel olarak, ilkesel olarak düşünüyoruz. Siyasete devam ettik. Cumhuriyet Halk Partisi’nin felsefesini, ideolojisini her fırsatta vatandaşlara anlatmaya çalıştık.

Süreç devam etti, 4 sene geçti. 2019 yılında yerel seçimler yeniden yapılacak. Cumhurbaşkanı ve Milletvekillerimizi seçeceğiz. Şuanda gündeme bu seçimler oturdu. Tabi ki Belediye Başkanlığı Seçimleri daha sonraya kaldı. Bizim şimdi önceliğimiz 24 Haziran’da Cumhuriyet Halk Partisi’nin aday adayı Muharrem İnce’yi desteklemek ve Cumhurbaşkanlığı görevine getirmektir. Bölgemizde Ahmet Akın’da partiye döndükten sonra muhtemelen 32 tane aday adayımız var. Hangi aday çıkarsa çıksın sonuna kadar arkasındayız. Bu bir tabi ki ideolojik yarış. Biz elbette Cumhuriyet Halk Partisi’nin çok fazla milletvekili çıkarması ve sosyal demokrat anlayışta memleketimize hizmet etmesini istiyoruz.

Belediye başkanlığı aday adaylığı daha sonraki bir süreç ve Genel Merkezimizin nasıl bir yöntem belirleyeceği henüz bilinmiyor. O gün şartlarında böyle bir fırsat bize düşer mi, Genel Merkez nasıl bakar, partili arkadaşlarımız nasıl bakar, bunların daha da ötesinde Bandırmalı nasıl bakar? Bu bileşenlerin hepsini bir araya getirdiğimizde de eğer üzerime düşen bir sorumluluk var ise elbette ki o sorumluluğu yerine getirmek boynumun borcu olur.  O gün geldiğinde o günün şartlarında değerlendirmek lazım.  Bir kamuoyu araştırması yaparız. Eğer üzerime düşen bir şey var ise elbette ki değerlendiririz ama şuan için erken.

Nisan bereketi denilen olay çok spontane gelişmişti. Başta Milletvekilimiz Mehmet Tüm’ün benimle resim çekilmesi talebiyle başladı. Ardından bir arkadaş geldi, vekillerle resim veriyorsun bizimle de çekil dedi. Sonra birkaç kişi daha geldi kırk yıllık arkadaşız benimle de resim çekinmeni istiyorum dedi. Tabi bu taleplerin sosyal medyada yansıması da gerçekleşti. Bizde her gelen arkadaşa “Hayır ben resim çektiremem” demedik, demeyiz de. Belediye Başkanlığına aday olmam için çevremden çok fazla talep var. Nisan, daha yağmurluydu ama mayıs da baharın müjdeleyicisi, şimdi çiçekler açtı diyelim. Bandırma’yı çok seviyorum bunu bilmenizi isterim. Bandırma’da yaşayan herkesi çok seviyorum. Talep olursa talepleri tabi ki geri çevirmeyeceğim.” /Ahmet Türk­men-Umut Sunci

Etiketler :
Metin Ok - “Talep Var Ancak Şu An İçin Erken” -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net