Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Büyük İlgi Gördü
TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Büyük İlgi Gördü
...
11-05-2018 12:00
GÜNDEM
0 Yorum
294 Okunma
Haberi Yazdır

Bandırma EnerjiSA Fen Lisesi’nde, TÜBİTAK’ın desteğiyle bu yıl düzenlenen “TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı”nın açılışı gerçekleşti.

Fuara, Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar, Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Ercan Güler, İhsan Parlak, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. TÜBİTAK 4006 Fuarı, Araştırma Projeleri Yarışması değerlendirmesi sonucunda sergilenmeye layık görülen 28 proje Bandırma EnerjiSa Fen Lisesi Kapalı Spor Salonu’nda sergilendi. Öğrencilerin hazırladığı projelerden çeşitli bitkilerden elde edilen ve sadece inek sütünün kullanıldığı yoğurtlar, robot, yerçekimini önleyen cihaz, bitkilerin renkli fanuslarda gelişimi, köy ekmeği ve pazar ekmeği arasındaki farklar, saf su ile yağmur suyunun araç üzerine etkisi, robot, sensörler, sihirli ayna, akıllı çamaşır makinesi, fiber optik, yalan makinesi, deterjan ve ev kokusu ilgi çekti. Proje sahipleri yapmış oldukları projelerini davetlilere tek tek anlattılar. TÜBİTAK 4006 Fuarı cumartesi gününe kadar ziyarete açık kalacak.

28 Proje Sunuldu

EnerjiSa Fen Lisesi Müdürü Mahmut Bakır “TÜBİTAK’ın desteğiyle bu yıl dördüncüsünü düzenlediğimiz “TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı”nın açılışını gerçekleştirmenin mutluluğu içindeyiz. Hepinizin bildiği gibi bilim fuarları öğrenmeye istekli, merak eden, araştırmacı, bilinçli bireylerin yetişmesine katkı sağlayan öğrenme metotlarından biridir. Bu fuarlar, genç beyinlerin bilimin önemini kavrayıp, birçok teorik bilginin gerçek yaşamdaki işleyişini fark etmelerini sağlar. Bu tür etkinlikler “hayal gücü ile yaratıcılığın” birleşimidir. Öğretmen ve öğrencilerimizin gayretli çalışmaları ile ortaya çıkan bu projelerin bilim ve teknikte yeni buluşlara kapı aralamasını temenni ediyoruz. Bu fuarda çeşitli çalışmalarını sergileyen çocuklarımız ileride ülke yararına olacak büyük buluşların mimarı olabilirler. Her biri, birer bilim adamı olarak ülkemizi çağdaş uygarlık seviyesine ulaştırabilir. Sevgili öğrenciler, biliniz ki, yeryüzünde hiçbir icat sıfırdan var olmamıştır. Her çalışmanın mutlaka öncesi bulunmaktadır. Eminim ki proje çalışmalarınızın her biri ileride başarılı çalışmalarınıza atılacak büyük imzaların ilk basamağıdır. Eğitim kurumlarının öncelikli amacı da sizlerdeki yaratıcı ruhun ortaya çıkmasına zemin hazırlamaktır. Bu amaç doğrultusunda biraz sonra açılışını yapacağımız fuarımızda, matematik alanında 13 proje, fizik alanında 9, biyoloji alanında 3, kimya alanında 2, bilişim teknolojileri alanında 1 proje olmak üzere toplam 28 projeyi öğrencimiz 9 danışman öğretmenin nezaretinde özverili çalışmalarıyla ortaya koydular.  Proje çalışmalarında emeği geçen tüm öğretmen arkadaşlara ve öğrencilere teşekkürlerimi sunarken gelecek yıllarda daha çok projeyle fuarımızın geleneksel hale gelmesini temenni ediyor, hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi. Serhat Barış

Etiketler :
TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Büyük İlgi Gördü -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net