Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Şampiyonlar Konuk Oldu
Şampiyonlar Konuk Oldu
...
10-05-2018 11:46
GÜNDEM
0 Yorum
135 Okunma
Haberi Yazdır

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumunun (TÜBİTAK) 16-20 Nisan tarihleri arasında Antalya'da düzenlediği Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında Türkiye birincisi olan öğrenciler, Vali Ersin Yazıcı'yı ziyaret etti.

Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Edremit Fernur Sözen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Beyza Bayram ve Aybüke Halıcı danışman öğretmenleri Semra Çelik Yenigün ve Okul Müdürü Ayhan Çelik ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç'u makamında kabul eden Vali Yazıcı,  proje ekibine memnuniyetini ifade ederek başarılar diledi.

Zeytinyağı Fabrika Atığı

Valilik Makamında yapılan kabulde, Edremit Fernur Sözen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencileri Beyza Bayram, Aybüke Halıcı, kimya dalında "Prina (Zeytinyağı Fabrika Atığı) Polistren Cam Köpüğü ve Odun Talaşı Gibi Atık Malzemelerden Yararlanarak Elde Edilen Polimer Kompozitin Kullanım Alanları"  isimli projesiyle ilgili sunum yaptılar.

Çok Büyük Başarıya İmza Attılar

Vali Yazıcı, bu tür projelerin hem ilimiz hem de ülkemiz için çok önemli olduğunu, bu açıdan bakıldığında öğrencilerin çok büyük bir başarıya imza attıklarını belirtti.

Vali Ersin Yazıcı üzerlerine düşen ne varsa hazır olduklarını ifade ederek öğrencileri ve proje danışmanını tebrik ederek öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.

Eğitime Her Zaman Önem Verdik

Eğitime her zaman önem verdiklerini belirten Vali Yazıcı, "Geleceğimize umutla bakmamıza neden olan bu projeler, gerçekten çok büyük eserlerdir. En kıymetli sermayelerimiz olan gençlerimizin kabiliyetlerini ve zamanlarını en verimli bir şekilde kullanabilmeleri, ülkemizi büyük bir başarıya taşıyacaktır." dedi.

Etiketler :
Şampiyonlar Konuk Oldu -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net