Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > İmam Hatipli Öğrencilerden Kandil Programı
İmam Hatipli Öğrencilerden Kandil Programı
...
16-04-2018 12:11
GÜNDEM
0 Yorum
342 Okunma
Haberi Yazdır

Doğa Mahallesi’nde yeni açılan camide ilk kandil programı Bandırma Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından yapıldı.

Miraç kandili münasebetiyle gerçekleştirilen kandil programı akşam namazının ardından başladı ve Yatsı namazı ile sonlandırıldı. Okul müdür yardımcısı İlhan Üçkan öncülüğünde öğrenciler Kur’an-ı Kerim tilaveti, salavatlar, Mevlid-i nebiler, kaside ve ilahiler ile kandil programını takibe gelen vatandaşlara unutamayacakları güzellikte bir program icra ettiler.

Programın ardından görüşlerini aldığımız Bandırma Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Cihat Demirci şunları ifade etti; “Öncelikle tüm milletimizin ve İslam âleminin Miraç kandillerini tebrik ediyorum. Bandırma’da yeni açılan Doğa Mahallesi camimizde icra ettiğimiz kandil programı vesilesi ile tüm Bandırmalıların da kandillerini en içten dileklerime kutlarım. Miraç kandili vesilesi ile Kur’an-ı Kerim’ler okuduk, salavatlar getirdik, ülkemiz ve milletimiz adına dualar ettik. Şehitlerimizi ve gazilerimizi andık. Geçmişlerimiz için rahmet dileklerinde bulunduk. Kandilin ruhuna uygun olacak şekilde burada öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, velilerimiz, mezunlarımız ve vatandaşlarımızla bir araya geldik. Okulumuz ve öğrencilerimiz ile bir kez daha gurur duyduk. Bu milletin değerlerini, kültürünü ve geleneğini muhafaza eden, sahip çıkan, bunun için emek sarf eden ve bu bilinçte olan öğrenciler yetiştirebilmenin memnuniyeti ile Cenab-ı Hakka şükürler olsun. Bu gençler sayesinde bu milletin camilerinden ezanlar, Kur’an’lar, mahallelerinden kandil programları, ağızlarından dualar inşallah eksik olmasın. Önemli anlarımızda hep yanımızda olan başta siz değerli Bandırma Yaşam Gazetesi olmak üzere tüm basın mensuplarının da kandillerini tebrik ederiz.”/Serhat Barış

Etiketler :
İmam Hatipli Öğrencilerden Kandil Programı -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net