Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Öğrenciler İftarda Bir Araya Geldiler
Öğrenciler İftarda Bir Araya Geldiler
...
16-04-2018 12:03
GÜNDEM
0 Yorum
220 Okunma
Haberi Yazdır

Bandırma Müftüsü Süleyman Küçük Miraç Kandili Etkinlikleri Kapsamında Üniversite Öğrencilerini Ağırladı.

Yaklaşık 500 üniversite öğrencisinin ağırlandığı Miraç Kandili etkinlikleri kapsamındaki yemeğe ilgi büyük oldu. Hayırseverler ve Diyanet Vakfı’nın destekleri ile düzenlenen yemekte katılımın tahmin edilenden çok daha fazla olması başta Bandırma Müftüsü Süleyman Küçük olmak üzere diğer davetlileri çok mutlu etti.

Bandırma din görevlilerinden Rıdvan Çelik, Ali Şener, Birol Dingaz iftar öncesi ilahi, kaside ve Kuran-ı Kerim tilaveti verdiler. Ardından Bandırma Müftüsü Süleyman Küçük akşam ezanın okunmasına yakın kısa bir konuşma gerçekleştirdi. Müftü Küçük, Bu tür etkinliklerde üniversite öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği büyük memnuniyet getirmekte. Bu tip etkinler beraber olan gecenin feyzi bereketini nasibini alan herkesin Miraç Kandilini tebrik etti.

İftar programına,  din görevlileri, imamlar, Bandırma Hicri Ercilli Sevgi Evleri, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi topluluk grup başkanları ve öğrenciler yoğun katılım sağladı. Ardından ilçe müftüsü Küçük teker teker masaları gezerek dilek ve temenni de bulunurken herkesin kandilini kutladı.

“Bu Gece Biz Müminlere Hediyelerin Verildiği Ve Bu Gece Bağışlanma Gecesidir”

Süleyman Küçük paylaşmanın ve günün önemine dikkat çekerek; ‘ Cuma gününde Miraç Kandilinin bereketinde, dostluğun ve muhabbetin fevkinde Allahın rızasını gözetip, davetimize icabet edip aramıza katılan, geleceğimizin teminatı, sevdiğimiz, itibar ettiğimiz, değer verdiğimiz çok kıymetli gençlerimiz Bu tip etkinlerle beraber olduğumuz gecenin feyzi bereketini nasibini alan herkesin Miraç Kandilini tebrik ediyorum.

Bu gece Miraç Kandili, bu gece biz müminlere hediyelerin verildiği ve bu gece bağışlanma gecesidir. Böyle bir gecede her birimizin talip olduğu bir mükâfat, her birimizin beklentisi olan Rabbimin bir rızası vardır. Onun için buradayız, onun için beraberiz, biz Miraç’taki mana âleminde nasibini almaya talip olanlar olduğumuz gibi, biz Kudüs'te Mescidi Aksa'da bütün dinlerin adeta merkezi olan o yerde İslam'ın Müslümanların kendisine bir emaneti olduğunu Peygamber Efendimiz (S.A.V), biraz önce okunan ayet-i kerimede İsra Sure’sinin ilk ayetinin de Mescidi Haramdan, Mescidi Aksaya yolculuk yaptırılması da o mana aleminin ve mana aleminin içindeki bereketi, feyzi bilen inanan ve o mu kafa atan nail olmak için davete icabet edenlersiniz. Bu vesile ile bu gece her birinizin gönlünde var olan,  ama Allah'ın rızasına uygun, hakkımızda hayırlısı olan tövbemiz, duamız, dilekleriniz, temennimiz, başarınız Allah hepinizin hakkında hayırlısını nasip eylesin. Ve Her birimizin Aba-hu ecdadından, akraba-i tahlukatından, tüm sevdiklerinizden şehid-i Şüheda olan Mehmetçiklerimiz den şu anda rahmet ile anılmaya, rahmetle andıklarımızı da şehitlerimizin şahidi olmaya talipli olan bizlere Rabbim kalan ömrümüzü geçen ömrümüzden daha hayırlı daha sağlıklı daha huzurlu, Hürriyet içerisinde, bereketli eylesin” dedi. Serhat Barış

Etiketler :
Öğrenciler İftarda Bir Araya Geldiler -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net