Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > 6 EYLÜL’E YETİŞECEK
6 EYLÜL’E YETİŞECEK
...
16-04-2018 11:49
GÜNDEM
0 Yorum
178 Okunma
Haberi Yazdır
 

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından Altıeylül İlçesi 2. Gündoğan Mahallesi’nde 5 bin 600 metrekare alanda yapılması planlanan Kapalı Pazar yerinin temeli düzenlenen törenle atıldı. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile Altıeylül Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği temel atma törenine Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nun yanı sıra, AK Parti İl Başkanı Hasan Demiraslan, Altıeylül Kaymakamı Oktay Kaya, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, ilçe belediye başkanları, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

AVCI: “ALTIEYLÜL ŞANTİYEYE DÖNECEK”

 

Törende açılış konuşmasını Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı yaparken; 2018 yılının şantiye yılı olacağını söyledi. Başkan Avcı, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin himayesinde birçok projeyi hayata geçirmeyi planladıklarını ve bu kapsamda 2. Gündoğan Mahallesi’ndeki Cuma Pazarı olarak bilinen yerin kapalı pazar yeri olarak temelini attıklarını belirterek şunları söyledi; “Bu beyanımız doğrultusunda projelerimizi art arda hayata geçiriyoruz. Malumunuz geçtiğimiz günlerde İlçemizin Kurucu Belediye Başkanı, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zekai Kafaoğlu'nun girişimleriyle Hasan Can Kültür Merkezi'nin temelini yoğun bir katılımla attık. Bugün de Cuma Pazarı esnafımızın talepleri doğrultusunda; onların daha rahat, daha sağlıklı bir ortamda geçimlerini temin etmeleri amacıyla Pazar yerimizi kapalı bir Pazar haline getirmeye başlıyoruz. Böylelikle esnafımız yazın güneşten, kışın kardan, yağmurdan korunmuş olacak. 5600 metrekare alana sahip bu pazar yerimizde 192'si sebze-meyve, 154'ü müstahsil, 72'si tuhafiye olmak üzere 418 esnafımız çalışmakta. Bu kardeşlerimize daha güzel bir çalışma ortamı olması için Büyükşehir Belediyemiz tarafından pazarımız kapalı hale getiriliyor. Bu kapsamda Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zekai Kafaoğlu’na sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

 

SÖZ VERDİK YAPIYORUZ

 

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Kapalı Pazar Yeri projesine ilişkin oldukça mutlu olduğunu dile getiren Balıkesir Büyükşehir Başkanı Zekai Kafaoğlu kendileri için bayram günü olduğunu ifade ederek “2. Gündoğan Mahallesi’ndeki yaptığımız seçim çalışmalarını hiç unutamıyorum. 1. Gündem maddesi hep bu Pazar yerinin kapanmasıydı. Yağmurdan çamurdan ve yazın da güneşin altından kurtulmak için ilk talepleriydi. Tabi ki zorluklarımız vardır, Altıeylül sıfırdan kurulmuş bir belediyeydi. Bir işe başlamanın zorlukları vardı projesi, ihalesiydi derken bugün hep beraber temelini atmak için bir aradayız. Büyükşehir Belediyesi olarak 20 ilçemize hizmet etmek ve onların sorunlarını çözme noktasında ciddi gayretlerimiz var. Göreve geldiğimizden bu yana yaptığımız projelerle öncelikle yaptığımız tespitte kamuoyu yoklamalarında 1. sıradaki problem yol ve aslfalttı. 2 bin km yolu bu sene yapma sözü verdik. İhtiyaç ne varsa yapmaya devam ediyoruz” dedi.

 

6 EYLÜL’E YETİŞTİRME PAZARLIĞI

 

Konuşmaların ardından Başkan Kafaoğlu Pazar yeri inşaatını yapacak firma yetkilisi ile pazarlık yaparak Ekim ayında tamamlanması gereken projenin daha önce yapılması için söz aldı. Okunan duaların ardından Kapalı Pazar Yerinin temel atma butonuna Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Altıeylül Kaymakamı Oktay Kaya ve ilçe belediye başkanları ve muhtarlar birlikte bastılar. 

Etiketler :
6 EYLÜL’E YETİŞECEK -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net