Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Müftü Küçük’ten Miraç Kandili Kutlama Mesajı
Müftü Küçük’ten Miraç Kandili Kutlama Mesajı
...
13-04-2018 12:08
GÜNDEM
0 Yorum
367 Okunma
Haberi Yazdır

13 Nisan Cuma gününe denk gelen Miraç Kandili ile ilgili Marmara Medya Grubu aracılığı ile mesaj yayımladı.

Bandırma İlçe Müftüsü Süleyman Küçük” Cuma günü, müminlerin bayram günü, bu vesile ile tüm dostlarımızı Allah'ın selamı ile selamlıyor Cuma Bayramı mübarek olsun diyorum. Akşamında da idrak edeceğimiz Miraç Kandilimizi de bu vesileyle tebrik ediyorum” dedi.  Miraç Kandili, Peygamber Efendimizin Allah'ın huzuruna yükseltilmesine binaen her sene Recep ayının 27. gecesi kutlanan mübarek gecedir. Miraç Kandili,  13 Nisan Cuma akşamını 14 Nisan Cumartesi gününe bağlayan geceye denk geliyor.

Müftü Küçük” Bütün müminler namaz ile badehu ibadet ile, hayır hasenatı ile Miraç'a erişecek, Miraç da elde edilecek mükafata nail olabilecek bir Cuma günü ve Miraç Kandili idrak edeceğiz. Mübarek gecenin her birimiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Miraç Kandili'nde malumunuz biz müminlere hediye olarak gönderilen başta beş vakit namaz olmak üzere bağışlanma, o gecede tövbesiyle, duasıyla rabbine sığınacağının herkesin bağışlanmak kazanacağının müjdesi verilmektedir. Bu müjdeyi de tüm halkımızla paylaşıyor tüm inanan kardeşlerimizle gece iyi değerlendirerek o gecenin feyzi ve bereketinden bir Miraç Kandili idraki, bir Miraç Kandilinin bereketli bir Kandili'nin Feyzi ile feyizleneceğimize inanıyorum. O gece İnşallah camilerimizde coşkulu bir birliktelik ile gününde orucumuzla, akşamında iftarımızla günü dolu dolu yaşayacağız” dedi.

Müftü Süleyman Küçük mesajına şu sözlerle devam etti.” Kandil akşamı her zaman olduğu gibi yine üniversite gençlerimizle Uğrak Cafe’de yaklaşık bin kişilik iftar sofrası açmayı düşünüyoruz. Üniversite gençlerimiz özellikle bizim bu tip çalışmalarımıza büyük iltifat ediyorlar, ilgi gösteriyorlar, memnuniyetlerini ifade ediyorlar. Biz de bu hizmeti 3 senedir sürdürüyoruz, inşallah bu Miraç'ta da birlikteliğimizi sağlayacağız. Bu vesile ile bu tip etkinler ile bizimle beraber olan böyle güzellikler de kalbi bizimle çarpan ve feyzi bereketli gecelerin nasibini almak için bizimle omuz omuza duran herkesin tüm kardeşlerimizin Miraç Kandilini tebrik ediyor, hayırlara vesile olsun diyorum. Cenabı Hak bu gecede her birimizin Rabbimizin feyzinden nasip alan kulum diye hitap edecekler arasında dahil olanlardan olmayı temenni ederek de Miraç kandilinizi nice kandillere badehu hasetten Ramazan'a erişmeyi vesile olmasını diliyorum”. Ahmet Türkmen/Serhat Barış

Etiketler :
Müftü Küçük’ten Miraç Kandili Kutlama Mesajı -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net