Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Gemici, Üyelerle İstişare Toplantısı Yaptı
Gemici, Üyelerle İstişare Toplantısı Yaptı
...
12-04-2018 12:01
GÜNDEM
0 Yorum
371 Okunma
Haberi Yazdır

Bandırma Tuhafiyeciler, Manifaturacılar ve Kırtasiyeciler Esnaf Odası, üyeleriyle Bilgilendirme ve İstişare toplantısında bir araya geldi.

 

Kurtuluş Düğün ve Toplantı Salonunda gerçekleşen kahvaltılı toplantıda üyelerin tercihi ile güven tazeleyen Bandırma Tuhafiyeciler ve Manifaturacılar Odası Başkanı Adnan Gemici, yeni dönemde yapılan anlaşmalarla ilgili üyelere bilgiler verdi.

Gemici üyelere yönelik yaptığı açıklamada “14 Ocak 2018 'de yaptığımız genel kurulda bizlere destek vererek yeniden göreve getirdiniz. Biz de kürsüden yeni dönem için sizlere vaatlerde bulunduk. İşte bunlardan bir tanesi de yılda en fazla 2 kez toplantı yapıp sizlerin sorunları, bizlerin icraatları ile ilgili bilgilendirmede bulunmaktı. Onun için burada, bir aradayız” dedi.

 

Bilgilendirme ve İstişare toplantısında yapılan anlaşmaları başkan Adnan Gemici şöyle sıraladı.

Odamıza ait kimlik kartı almış olan üyelerimiz eğer eskisini kaybettiyse yenisini alabilir. Hiç almamış olan üyelerimiz de 1 resim ile başvurarak, bedelsiz olarak oda kimlik kartlarını alabilirler.

11.12.2017 Valilik Kararı uyarınca, insan sağlığına zararlı, koklatılması durumunda bağımlılık yapan çakmak gazısatışının amacı dışında satılmaması için, 18 yaşından küçüklere çakmak gazı satışı yasaklanmıştır. Bu sebeple çakmak gazı satışıyapan üyelerimizin cezai işlemle karşılaşmaması için 18 yaşındanküçüklere çakmak gazı satışı yapmaması gerekmektedir.

27.12.2017 Tarihli Bandırma Belediye Başkanlığının tebliğinegöre fiyat etiketi bulundurma zorunluluğu ve fiyat etiketi veindirimli satışlara ilişkin hususlarda fiyat etiketi yönetmeliğine uyulması, zorunlu olduğu, uyulmaması, halinde idari para cezalarının uygulanacağı belirtilmektedir. Bu sebeple üyelerimizin bu hususlara
çok dikkat etmesi gerekmektedir.

Odamıza web sitesi oluşturulması için yapılan çalışmalardafiyatlar çok pahalı olduğu için şimdilik facebook da oda adına gerekli bilgi ve değişikliklerin izlenebileceği bir sayfa düzenlenmiştir. Bandırma Tuhafiye Manifatura ve Kırtasiyeciler Esnaf Odası facebook sayfalarından aratılarak takibini yapabilir siniz. Vergi kanununda yapılan değişiklikle e-defter beyan sistemi çıktığından,basit usûl muhasebesini odamızda tutturan üyelerimizbundan sonra 3 ayda bir beyanname verme zorunluluğu getirildiğinden; Vergi Dairesince usulsüzlük cezası kesilmemesi için;fiş-fatura-gider evraklarını her ay düzenli olarak odamıza getirmeleri gerekmektedir.

Odamızda, hukuk danışmanlığı hizmeti vermek üzere genç avukatlardan Ali Oruç ve Gürkan Apaydın ile anlaşılmış olup, kendileri her ayın 2.Çarşamba günü 09:00-12:00 saatleri arası odamızda hizmet vermeye başlamıştır.

Sevgi Hastanesi ile anlaşmamız yenilenmiş olup üyelere özel indirim sağlanmıştır.

SRC ve K2 Belgeleri ile ilgili Elçi Eğitim Kurumları ile anlaşılmış olup üyelerimiz bu konularda gerekli hizmeti en cüzi ücretle alabileceklerdir.

Akaryakıt atımlarında BANBAN Petrol ile anlaşılmış olup oda üyelerimize özel indirim sağlanmıştır.

Oto lastik alımlarında TOMAY Lastik Şirketi ile anlaşılmış olup, oda üyelerimize özel indirim sağlanmıştır.

Her türlü araç, işyeri ve ev sigortaları kapsamında Atakay Sigorta ile anlaşılmış olup özel indirim sağlanmıştır.

İkbal Hac Turizm ile anlaşma sağlanarak oda üyelerine umre ziyaretlerinde ekstra 50 dolar indirim sağlanmıştır.

Yapı Kredi Bankası ile protokol imzalanarak oda üyelerine Yapı Kredi 17 Eylül Şubesi ile her türlü kredi, pos ve diğer hizmetlerden yararlanmak için anlaşma sağlanmıştır.

Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi Edincik Şubesi ile gerekli görüşmeler yapılarak Bandırma da ki Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi üyesi olmayan veya borcu olmayan üyelerin daha kolay şartlarda, daha hızlı kredi alması imkanı sağlanmıştır.

Festival ile ilgili yer dağıtımlarında üyelerimize öncelik tanınması ve üyelerimizin talepleri doğrultusunda yer dağıtımı yapılması sağlanmıştır.

Pazarcı arkadaşlarımızın sorunlarını yerinde görüp hızlı çözümler üretebilmek için yeni dönemde, sadece Pazar yerleri ve Pazarcı esnaf için sorumlu müdür atanmıştır.

Mesleki Eğitim Merkezi ile yaptığımız protokol ile ustalık-usta öğretici ve satış elemanlığı belgeleri ile ilgili kurs ve sınavlar için gerekli anlaşma sağlanmıştır.

Konya-Mevlana, Çanakkale ve Anıtkabir gezileri düzenlenecek olup, düzenleneceği zaman üyelere bilgi verilecektir.

KOSGEB ve AB Projeleri ile ilgili, bize daha önce yaptığımız 2 Projede destek olan Bursa Tuhafiyeciler Odası Başkanı ve Proje Müdürü toplantımıza katılmışlardır.

Arkadaşlar odamızda bugün itibariyle üye sayısı erkek üye:183

, kadın üye:132 olmak üzere 315 dir. Bu üyelerimizin 71'i
seyyardır. Odamızın 2017 yıl sonu itibariyle aidat alacağı: 69.400.-TL ,
2018 yılı aidat alacağı ise :75.000.-TL dir.

Toplam aidat alacağımız:144.400.-TL dir

5362 Sayılı Kanuna göre süresi geçen aidatlar için yasal faiz ve yasal işlem yapılması hususunda genelge gelmiş olup, eski aidatlar için yasal işleme maruz kalmamak ve oda hizmetlerinden yararlanmak için aidatlarınızı lütfen ödeyiniz. Bizi zor durumda
bırakmayınız.

TESK Kartlar Balıkesir Esnaf Sicil Müdürlüğüne sınırlı sayıda gönderildiğinden, kendilerinden üyeler için odamıza kart gönderilmesi talebinde bulunulmuştur. Kartlar gönderildiğinde üyelerimize bilgi verilecektir.

Arkadaşlar çok önemli olan şu 3 konuyu özellikle çok dikkatli dinlemenizi sizlerden rica ediyorum.

1) Sebzeciler ve Balıkçılar Odası unvan değişikliği yaparak Pazarcılar Odası unvanını da ekleterek, bugün pazarcı üyeleri odasına almak istiyor, alabilmek için gerekli müracaatlarda bulundu. İlk olarak Kaymakamlık Makamına başvurdu. Henüz bu konu ile ilgili bir toplantıya çağrılmış değiliz ama her an olabilir. Çok yakında bu sıkıntıyla mücadele etmeye başlayacağız. Meslek kodlarında seyyar görünen üyelerimiz bu konuda odamıza başvuru yaparak gereklim bilgiyi alabilirler.

Meslek kodu pazarcı-seyyar kapsamında olan üyeler

Naif ORAK, Sebahat DÜNDAR, Yavuz AKAR, Selahattin VATANSEVER, Fadime DAĞ, Safinaz KOCATAŞ, Vesile SOY,Fatma CİVAN, Ramazan AKAR,Çetin GÜLDAL, Ramazan YILMAZ, Asiye ÇAKAR, Nimet KARABACAK, Sedrettin ÜNAL,Figen ÇETİN,Şöyüp MAHKEN, Volkan ALDEVİR, Hüseyin ATEŞ, Ozan KAPÇAK, Erol BEKTAŞ

2)Sunullah Caddesi ile ilgili ön hazırlık yapılarak ayrıca Sunullah Caddesi esnafı ile ayrı toplantı yapılarak gerekli bilgilendirme ve çalışmalar yapılacaktır.

3)İndirimli Alışveriş Günleri düzenlenmesi ile ilgili, İDO karşısında ki yıkılan tekel binasının yeri için Bandırmaspor Başkanı ve Belediye Başkanı ile görüşülmüş olup, sizler burada bu etkinliğe varız derseniz bizler de taşın altına elimizi koyup, 01 Ağustos 2018 -15Ağustos 2018 tarihleri arası bu etkinliği düzenlemeye varız. Bu
konuda görüşlerinizi, desteğinizi verirseniz, bu etkinliği gerçekleştireceğiz.”Ahmet Türkmen/Serhat Barış

Etiketler :
Gemici - Üyelerle İstişare Toplantısı Yaptı -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net