Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Veliler Sertifikalarını Aldı
Veliler Sertifikalarını Aldı
...
12-04-2018 11:57
GÜNDEM
0 Yorum
393 Okunma
Haberi Yazdır

Bandırma Şehit Teğmen Doğuş Uran Anaokulu velilerine yönelik, “Oryantasyon ve Çocuk Eğitimi” konulu eğitim verildi.

Bandırma Rehberlik Araştırma Müdürlüğü tarafından hazırlanan, Bandırma Şehit Teğmen Doğuş Uran Anaokulu velilerine yönelik “Oryantasyon ve Çocuk Eğitimi” konulu drama yöntemiyle 6 haftalık,  günde 5 saatlik eğitim sonrasında öğrenci velilerine eğitim verildi. Eğitimde, ailelerin farkında olmadan doğru bildikleri yanlışları fark ettirip çocuk yetiştirme konusunda bilinçli veli olma, çocuklara sağlıklı bir yaşam sürdürmesi amaçlanmaktadır. 6 haftalık eğitim sonrasında başarılı olan velilere sertifikaları verildi. Tören sonunda velilerin evlerinde hazırlamış oldukları yiyecek ve içecekler kısa sürede tükendi.

Kılıçgil “Çocukların ilk öğretmeni anneleridir”

Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kılıçgil “Böyle güzel bir organizasyonun drama yöntemi ile kullanılması ve farkında olmadan annelik güdüsü yaparken yaptığımız doğruların farkına varmak, varsa yaptığımız yanlışları görmek ve bunları sabırla, doğrularıyla düzeltmek ve aynı zamanda da bir yetişkin buraya geldiği zaman çocuk gözüyle veya çocuk düşüncesiyle onları anlamaya, çalışma davranışlarımızı doğru bir şekilde şekillendirme eğitimi gerçekleşti. Bizler, zaman zaman “küpün içinde ne varsa dışına o sızar” bizim yetişme tarzımız yani ailemizden aldığımız eğitim çevremizden etkileşim bizim davranışlarımızı şekillendiriyor. Burada zaman zaman yanlışlıklar kazanıyoruz ve bu davranışlarımızla çocuklarımızın üzerinde olumlu ya da olumsuz etki ve iz bırakıyor. Biliyoruz ki o çocuklarımızın kişiliğini etkiliyor, çocuk üzerinde ya olumlu oluyor ya da olumsuz oluyor. Olumsuz yaptığımız her davranış çocukta iz bırakıyor. Özellikle ilk 6 yaş arasındaki süreçte çocuğun gelecekteki hayatını, kişiliğini, karakterini, davranışlarını şekillendiren bir altyapı meydana geliyor. Bu yaştan sonra değiştirmek biraz zor oluyor. Tabii eğitimde birçok şeyi değiştirmek mümkün ama özellikle gayret gerektiriyor. Buna da çoğu zaman fırsat bulamıyoruz. Çocukların ilk öğretmeni anneleridir. Doğum öncesinden başlayarak da çocuklarımızın okul çağına geçen süre içerisinde tek başınıza eşleriniz de aynı ortamda ebeveynlerle beraber bu öğretmenlik rolünü sizler yapıyorsunuz. Dolayısıyla çocuk geliştirme eğitimini almak çok anlamlı ve önemli. İsterseniz 2 tane, 3 tane üniversite bitirin üniversite mezunu olmak çocuk yetiştirmek için tek başına yeterli olmuyor.

“Az zamanda çok büyük işler başardık”

Bandırma’mızda çok güzel işler yaptık. Bizler Ankara'dan geldik tekrar Ankara'ya dönüyoruz. Bu süreçte Bandırma'nın ihtiyaçlarını burada yapılması gereken çalışmaları Milli Eğitim Bakanlığı ile koordineli bir şekilde yaptık. Gazi Mustafa Kemal Atatürk diyor ki “Az zamanda büyük işler yaptık”. Bizler de onu yapmaya çalıştık. Böyle bir sinerji oluştu inşallah bu vesileyle Bandırma'da da güzel anılarımız oldu. Zaman zaman yolumuz Bandırma'ya düşecek. 11 ayda çok keyifle çalıştık. Huzurlu bir şekilde çalıştık. Vicdanen rahatız, güzel işler oldu, bu işe ekip ile bugünlere vardık. Tek başıma yaptığım bir iş değildir. Arkamda çok güzel bir ekip vardı. İnşallah bu ekipte, yoluna devam edip, sizin çocuklarınıza da güzel hizmetler yapmaya devam eder . Serhat Barış

Etiketler :
Veliler Sertifikalarını Aldı -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net