Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > “Bu Ülkenin Mayasında Memleket Sevdası Var”
“Bu Ülkenin Mayasında Memleket Sevdası Var”
...
12-04-2018 10:00
GÜNDEM
0 Yorum
216 Okunma
Haberi Yazdır

Vali Ersin Yazıcı, Polis Teşkilatının Kuruluşu'nun 173. yıl dönümü ve 10 Nisan Polis Günü dolayısıyla şehit aileleri ile akşam yemeğinde bir araya geldi.

Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğünün Şehit Aileleri ve Gaziler onuruna verdiği yemek programına Vali Ersin Yazıcı ve Bayan Yazıcı, Garnizon ve 9. Ana Jet Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Kemal Turan, Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Sadık Bölek, Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyon Başkanı Fatih Aksoy, İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Murat Kınay, Şehit Aileleri ve Gaziler katıldı.

Birlik Ve Beraberliğin Vazgeçilmezi

Düzenlenen yemek programında duygularını ifade eden İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, Türk Polis Teşkilatının kahramanlar yetiştiren, bu uğurda şehitler veren, gaziler veren, bu ülkenin birlik ve beraberliğinin vazgeçilmezleri olduğunu söyledi.

Halkımızın Güvenini Ve Desteğini Kazandık

Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun birçok ülkenin kuruluşundan daha eski olduğunu vurgulayan İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, "Devletimizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğünün tesisi, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği ile temel hak ve özgürlüklerini korumak, halkın huzur ve güven ortamında yaşamasını sağlamak, kamu düzenini korumak gibi önemli ve kutsal görevleri, her koşulda büyük özveri ile üstlenerek yerine getiren ve mensubu olmaktan onur duyduğum Türk Emniyet Teşkilatımızın 173. Kuruluş Yıl Dönümünü kutlamanın onurunu yaşıyoruz. Hukukun üstünlüğü ilkesinden hareketle, anayasa ve mevzuatın vermiş olduğu yetkilere bağlı kalarak, bu güne kadar birlikte başardığımız hizmetler ile halkımızın güvenini ve desteğini kazandık. Bundan sonra da aynı inanç ve özveri ile görevimizi yerine getirmeye devam edeceğiz."dedi.

Kalplerimiz Aynı Değerler İçin Atıyor

10 Nisan Polis Haftası nedeniyle Polis evinde düzenlenen programda konuşan Vali Yazıcı ise, İl Emniyet Müdürlüğüne yapmış oldukları çalışmalar nedeniyle teşekkür etti.

Türk Polis Teşkilatı'nın 173. kuruluş yıl dönümü münasebetiyle düzenlenen yemekte şehit aileleri ve gazilerle bir arada bulunmaktan duyduğu memnuniyetini dile getiren Vali Yazıcı, "Bu ülkenin mayasında memleket sevdası vardır. Kalplerimiz aynı değerler için atıyor. Hiç kimseye verecek çakıl taşımız dahi yoktur. Gerekirse canımızı feda ederiz. Bu anlamlı günde, büyük bir duygu yoğunluğu içerisindeyiz. Vatan söz konusu ise başka hiçbir şeyin önemi kalmıyor. Hepinize sabırlar diliyorum, Allah metanetinizi arttırsın. Bilesiniz ki, tüm halkımız ile el eleyiz, hep birlikteyiz. Onlar bizim de canlarımız. "dedi.

Devlet Olarak Da Millet Olarak Da Daima Yanındayız

Şehitlere olan borçların ne yapılırsa yapılsın ödenemeyeceğini vurgulayan Vali Yazıcı, "Şehitlerin emanetlerini yaşatmak için bize düşen, vatanın bütünlüğünü, millet birlikteliğini korumaktır. Şehit ailelerimizin ile gazilerimizin ve gazi yakınlarının devlet olarak da millet olarak da daima yanındayız. Şehit ve gazi aileleri bize milletimizin emanetleridir. Aziz şehitlerimiz ve gazilerimizin mukaddes hatıraları bizim en değerli varlıklarımızdandır. Bu vesileyle tüm şehitlerimizi ve aramızdan ayrılan gazilerimizi minnet ve rahmetle anıyor, tüm gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. "dedi.

Etiketler :
“Bu Ülkenin Mayasında Memleket Sevdası Var” -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net