Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Türk Polis Teşkilatı 173 Yaşında
Türk Polis Teşkilatı 173 Yaşında
...
11-04-2018 12:29
GÜNDEM
0 Yorum
292 Okunma
Haberi Yazdır

Polis teşkilatının 173. kuruluş yıldönümü kutlamaları nedeniyle Cumhuriyet Meydanında tören düzenlendi.  Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan tören Atatürk anıtına çelenk konulmasıyla devam etti.

Törene, Bandırma İlçe Kaymakamı Günhan Yazar, Belediye Başkanı Dursun Mirza, Garnizon Komutan Vekili Hava Albay Mesut Pala, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Alpaslan Serel, Bandırma İlçe Emniyet Müdürü Ali Haydar Kılıç, AK Parti Bandırma İlçe Başkanı Alp Bostancı, MHP Bandırma İlçe Teşkilatı Başkanı Yurttaş Bakkal, Gazi ve Şehit Aileleri Derneği ve daire müdürleri katıldı. Tören, okullar arasında düzenlenen şiir, kompozisyon ve resim dallarında dereceye giren öğrencilere hediyelerinin verilmesiyle devam etti. Program sonunda vatandaşlara pilav, ayran ve tatlı ikramında bulunuldu.

Polis teşkilatı adına  günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Komiser Yardımcısı Efe Kazım Yılmaz yaptı. Yılmaz, konuşmasında şu sözlere yer verdi.”Türk Polis teşkilatı toplumun temel hak ve özgürlüklerini gözeten, huzur ve güveni temin eden, vatandaşın can ve mal güvenliğini koruyan, devlet otoritesini sağlayan en önemli teşkilattır dedi. Komiser Yılmaz “Bugün burada Türk halkının sevgi, saygı ve güvenini kazanmış, toplumun en önemli ihtiyaçlarından biri olan asayişi sağlayarak demokratik ve laik hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyetinin teminatını gözeten Türk Polis Teşkilatının 173. Kuruluş yıldönümünü sizlerle kutlamaktan teşkilatımız adına onur ve mutluluk duyuyorum. Hepinize hoş geldiniz diyor ve en içten saygılarımı arz ediyorum.

10 Nisan 1845’ten beri tarihi birikim ve tecrübelerle ilerleyen, çağın gerektirdiği modern alt yapıyı ve teknolojik gelişmeleri yakından takip eden, değişen şartlara uyum sağlayan teşkilatımız, 172 yıllık maziyi geride bırakarak 173. Kuruluş yıldönümünü kutlarken ülkemizde ve dünyada saygın yerini almıştır. Türk Polis Teşkilatı toplumun temel hak ve özgürlüklerini gözeten, huzur ve güveni temin eden, vatandaşın can ve mal güvenliğini koruyan, devlet otoritesini sağlayan en önemli teşkilattır. Tüm bu hayati ve onurlu görevleri yerine getiren teşkilat mensuplarımız, 15 Temmuz hain darbe girişiminde şanlı milletimizle el ele verip devletimiz ve milletimiz için cansiperane mücadele vererek soysuz terör örgütünü saf dışı bırakmıştır. İstiklal şairimiz Mehmet Akif’in değişiyle “Sahipsiz olan vatanın batması haktır, sen sahip olursan, bu vatan batmayacaktır.” Zeytin Dalı Harekatında da, Emniyet mensuplarımız kahraman ordumuzla birlikte hareket ederek tarihi baştan yazmışlardır. Jeopolitik olarak kara, deniz, ve demiryolu ulaşım olanaklarının tamamına sahip olan Bandırma ilçesi, İstanbul, Bursa, Çanakkale ve Balıkesir’in geçiş güzergahında bulunmaktadır. Bu illerle kara, deniz ve demir yolu bağlantılıları mevcuttur. Ulaşım olanakları açısından zengin ağa sahip olan Bandırma ilçesi sanayinin hızla gelişmesinin neticesinde nüfusu hızla artan ve yoğun göç alan, emsal şehirlerle kıyaslanamayacak düzeyde huzurlu ve güvenli bir şehirdir. Çağımızda insanlarımızın baş belası haline gelmiş olan narkotik suçlarla, Bandırma Emniyet Müdürlüğümüz olarak amansız bir mücadele vermekteyiz. Bu mücadeleler neticesinde 2017 yılı içerisinde gerçekleştirdiğimiz başarılı 217 operasyon sonucunda 346 şahıs adli makamlara sevk edilmiş, 65 şahsa uyuşturucu satmaktan işlem yapılarak tutuklanmıştır. 2018 yılı içerisinde çalışmalarımız aynı azim ve kararlılıkla sürdürülmektedir. Bandırma İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri ve KOM Grup Amirliği’nce okul çevrelerinde, metruk binalarda, park, bahçe ve yol güzergâhlarında yoğun uygulamalar yapılmaktadır. Asayiş olaylarında ise geçen seneye nazaran yüzde 10 azalma gerçekleşmiş, şahsa ve mala karşı işlenen suçlarda % 8’lik azalma olmuştur. Bandırma Emniyet Müdürlüğü Yaklaşık 350 personeliyle 7/24 esasına göre, mesai merhumu gözetmeksizin “sizin huzurunuz bizim gururumuz” ilkesiyle çalışmaktadır. Hedefimiz suçu asgariye indirip yok etmektir. Tabi ki bunun yanında halkın teşkilatımıza olan desteğini de oldukça önemsiyoruz. Sizler bizim gözümüz kulağımız olursanız bizler de bu hedeflere ulaşabiliriz. Türk Polisi atasının izinde, halkının hizmetindedir. Polis Teşkilâtın bir neferi olmaktan onur duyuyorum. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle yâd ediyor, büyük bir özveriyle ve hizmet aşkıyla çalışan teşkilat mensuplarını saygıyla selamlıyorum. ‘Polis Günümüz kutlu olsun’!” dedi.

/Ahmet Türkmen-Serhat Barış

Etiketler :
Türk Polis Teşkilatı 173 Yaşında -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net