Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > CHP’li Belediye Başkanları Bandırma’da Buluştu
CHP’li Belediye Başkanları Bandırma’da Buluştu
...
09-04-2018 12:20
GÜNDEM
0 Yorum
329 Okunma
Haberi Yazdır

Bandırma Belediyesi, Marmara Denizi'ne kıyısı olan kentlerin belediye başkanları buluşmasına ev sahipliği yapıyor. Grand Asya Otel’de yapılan ve 2 gün sürecek olan toplantıda, Belediye Başkanı Dursun Mirza, birlikte hareket etmeleri halinde Marmara'nın potansiyelini daha iyi değerlendirebileceklerini söyledi.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ın başlatmış olduğu “Marmara Denizine Kıyısı Olan Kentlerin Belediye Başkanları Buluşması” nın 2’ncisi Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza’nın ev sahipliğinde Bandırma’da başladı. “Suyun Birleştirici Gücü” adı altında gerçekleştirilen toplantıda, Marmara Denizi çevresinde yer alan belediyelerin ortak sorunları ve geliştirilebilecek ortak çözüm önerileri masaya yatırıldı.

Toplantıya, Bandırma Belediye Başkanı, Erdek Belediye Başkanı, Kadıköy Belediye Başkanı, Kartal Belediye Başkanı, Silivri Belediye Başkanı, Yalova Belediye Başkanı, Süleyman paşa Belediye Başkanı, Marmara Ereğlisi Belediye Başkanı, Beylik düzü Belediye Başkanı, Kepez Belediye Başkanı, Mudanya Belediye Başkanı, Maltepe Belediye Başkanı, Büyükçekmece Belediye Başkanı, Biga Belediye Başkanı, Kara Biga Belediye Başkanı, Manyas Belediye Başkanı, Çınarcık Belediye Başkanı, Gelibolu Belediye Başkanı ve Şarköy Belediye Başkanı katıldı.  Ayrıca; CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, CHP Bandırma İlçe Başkanı Atilla Atakay, Bandırma Belediye Başkan Yardımcısı Ozan Onur ile CHP Bandırma Belediye Meclis Üyeleri de toplantıda yer aldı.

 “Böyle bir toplantıya ev sahipliği yapmaktan gurur duyuyorum”

Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza” Marmara Denizi'ne kıyısı olan özellikle de Cumhuriyet Halk Partili Belediye başkanlarımızın toplantısıdır. İlki Tekirdağ Süleyman paşa Belediyesi'nin öncülüğünde yapıldı. İkincisi de ev sahipliğini yaptığımız Bandırma Belediyesinde. Bence önemli bir toplantı, çünkü gündemimizde Marmara Denizi'nin ve kıyılarımızın kirliliği var. Bunlar için nasıl bir önlem alabiliriz. İkincisi, olası Marmara depreminde bu bölgeler, bu kıyılar bizim kentlerimiz nasıl etkilenecekler. Üçüncüsü de, güzel projeleri nasıl hayata geçirilebiliriz. Projeleri paylaşmak her belediyenin kendine göre yaptığı, uyguladığı güzel projeler var. Bu projeler konusunda da birbirimizi aydınlatmak, uygun projeleri birlikte yapmak önemlidir. Dolayısıyla kentlerimize hizmet etmede bölgemizde Marmara Denizi'nin kıyısında 25 milyon insan yaşamaktadır. Bu belediyelerin yüzde 60’ı Cumhuriyet Halk Partili belediyelerin elindedir. Bizim alacağımız tedbirlerin çok önemli olduğu söyleniyor. Hem olumsuzlukları ortadan kaldırabilmek hem de kentlerimizde turizm yaratmayı cazip hale getirmek ve bunları da bu tanıtımı da hem Türkiye'ye hem dünyaya yapabilmek. Bu amaçla yapılan toplantıların ikincisi Bandırma'da tertipleniyor. Aramızda 16 tane belediye başkanımız var, bizlere bilgi verecek deprem uzmanlarımız var. Dolayısıyla onlarla bölgemizi ilgilendiren güzel bir toplantıyı gerçekleştireceğiz. Böyle bir toplantıya ev sahibi yapmaktan gurur duyuyorum” açıklamasında bulundu.

“CHP’nin 2019 yılı yerel seçimlerine yönelik Marmara bölgesi vizyonunu hazırlayacağız”

Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı’da yaptığı açıklamada, “Marmara, Asya ile Avrupa'yı birbirine bağlayan çok önemli bir bölgedir. Buradaki sorunları örneğin 1. Derece deprem bölgesi olması nedeniyle belediyeler açısından, yapılanma açısından önemli bir coğrafya hem de Marmara Bölgesi'nin sanayileşme konusunda, bölge konusunda çevre kirliliği ile ilgili belediyelerin ciddi sorumlulukları var. Belediye Başkanı arkadaşlarımızla beraber bu konularla ilgili görüş alışverişinde bulunacağız. Cumhuriyet Halk Partisi'nin en azından 2019 yılına yerel seçimlere yönelik Marmara Bölgesi ile ilgili vizyonunu hazırlamaya çalışıyoruz” dedi. Manyas Belediye Başkanı Tancan Barçın’da yaptığı kısa açıklamada, Manyas ilçesinin Marmara Denizi’ne kıyısı olmamasına rağmen Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza tarafından davet edildiğini ve bu davete katılmaktan da mutlu olduğunu belirtti.  Ahmet Türkmen/Serhat Barış

 

Etiketler :
CHP’li Belediye Başkanları Bandırma’da Buluştu -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net