Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Sert “Yerelde De Genelde De İddialıyız”
Sert “Yerelde De Genelde De İddialıyız”
...
13-02-2018 10:37
GÜNDEM
0 Yorum
661 Okunma
Haberi Yazdır

İYİ Parti Bandırma İlçe Teşkilatında yapılan genel kurulda  kurucu başkan Necmi Sert yeniden başkanlığa seçildi.

İYİ Parti Bandırma İlçe Başkanı Necmi Sert” Parti olarak iddialıyız, hem yerelde, hem de genelde iktidar olma hedefiyle yola çıktık. İlerleyen süreçte bunları da gerçekleştirdiğimizi göreceksiniz. Yerel de hedefimiz öncelikle Bandırma’mızda belediye başkanlığını kazanmak ardından genel seçimlerinde iktidar olmaktır” dedi.

Marmara Medya Grubuna özel açıklamada bulunan Necmi Sert” Kongremizi 118 delegenin katılımıyla daha önceden aldığımız karar doğrultusunda 11 Şubat 2018 tarihinde gerçekleştirdik. İl yönetiminden arkadaşlarımız, değişik ilçe başkanlarımız kongremize katılarak bizleri memnun ettiler. Daha önceden bildiğiniz üzere atanmış bir yönetim idik. Şimdi bunu da kongre ile seçilmiş bir yönetim haline getirdik. Rabbim utandırmasın. İnşallah bütün yönetim kurulu üyelerimizle beraber güzel hizmetler yapmak istiyoruz” dedi.

“Üç kulvarda da iddialıyız”

Başkan Necmi Sert” Yerel de öncelikle Bandırma’mızda belediye başkanlığını kazanmak. Belediye meclisinde de yeterli çoğunluğun sağlamak ilk hedefimiz.  Daha sonra Büyükşehir Belediyesinde de İyi Parti meclis üyelerinin çoğunluğunun sağlanmasıdır. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı da kazanmak birinci öncelikli hedefimizdendir. Seçimler zamanında yapılırsa yerelde belediye başkanlığını kazanmak, İllerde de Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanmaktır. Genel seçimlerde ise Allah'ın izniyle öncelikli olarak genel başkanımız Sayın Meral Akşener’i Cumhurbaşkanı seçtirmektir.  Genel Başkanımız Meral Akşener’inde Cumhurbaşkanı seçileceğini canı gönülden inanıyorum. Sadece Cumhurbaşkanlığını kazanmak değil aynı zamanda Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde milletvekillerinden de büyük bir çoğunluğunu kazanmak istiyoruz. Son yapılan anayasa değişiklikleri ile milletvekili sayısı 550 den 600 e çıktı. Bizim amacımız ise Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde cumhurbaşkanı olarak seçileceğini düşündüğümüz Genel Başkanımız Meral Akşener. Sıkıntı yaratmayacak şekilde Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde de yarısından fazlasını kazanmak ilk hedefimiz arasında yer alıyor.

“Kadınlar kolunu kurmayacağız”

Bizim partimizin tüzüğüne göre hareket ediyoruz. Genel başkanımız bir kadın, bir anne, bir hanım. Dolayısıyla kadın, erkek cinsiyet ayrımı yapmaksızın herkesi bir birey insan olarak kabul ediyoruz ve kadınlar kolunu da kurmayı gerek duymadık. Zaten bu hareket İYİ Parti hareketi, bir kadın hareketidir, cesurlar hareketi ve bir gençlik hareketidir. Bu sebepten dolayı da kadın kolları diye bir ayrım oluşturmadık, bu şekilde daha verimli bir çalışma ortamı oluşacağı gereği düşüncesiyle tüzüğümüz de bunu gerektirdiği için böyle bir uygulamaya geçtik. AhmeT Türkmen/Serhat Barış

 

Etiketler :
Sert “Yerelde De Genelde De İddialıyız” -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net