Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Genel Müdür Keleşer Bandırma’da
Genel Müdür Keleşer Bandırma’da
...
10-02-2018 10:00
GÜNDEM
0 Yorum
444 Okunma
Haberi Yazdır

 

Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Keleşer, Bandırma Bor ve Asit Fabrikaları İşletme Müdürlüğüne ziyarette bulundu.

Eti Maden Bandırma Bor ve Asit Fabrikalarında incelemelerde bulunan Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürü Serkan Keleşer, "Dünyadaki Bor satış payımızı 2018 yılında yüzde 59'a çıkarmayı hedefliyoruz" dedi. Keleşer, basın toplantısından önce öğle yemeğini fabrika yemekhanesinde sıraya girerek işçilerle birlikte yedi.

Ziyarette, Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi Özgür Saç, Genel Müdür Yardımcıları Abdurrahman Çeliker, Abdülaziz Ünal, Üretim ve Koordinasyon Dairesi Başkanı Emin Türk, Lojistik Dairesi Başkanı Ömer Çatal ve Tesis- Mühendislik Hizmetleri Daire Başkanı Seyfullah Yılmaz’da hazır bulundu.

“Başarılarda işçimizin, memurumuzun ve herkesin katkısı vardır”

Basın toplantısında açıklamada bulunan Genel Müdür Serkan Keleşer”2017 yılı ile ilgili yapmış olduğumuz faaliyetlerle satış üretim konularla ilgili işletmelerimizi ziyaret ediyoruz. Bandırma Eti maden İşletmeleri son işletmemiz. Daha önce Eskişehir Kırka, Kütahya Emet, Balıkesir Bigadiç, şimdi de Balıkesir Bandırma Eti Maden İşletmesine gelmiş bulunmaktayız. Eti Maden işletmeleri olarak 2017 yılını değerlendiriyoruz, hem de 2018 ve 2019'da ki hedeflerimizi çalışanlarımızla beraber paylaşıyoruz. Son geldiğimizde 2017 Eylül ayında paylaşmıştık. 2017 yılı Eti Maden işletmeleri olarak yaklaşık 2 milyon 198 Bin 500 TL satış gerçekleştirdik. Bir önceki yıla göre yüzde 25'e yakın bir artış demek. Bu başarılarda işçimizin, memurumuzun ve herkesin katkısı var. 2018 yılında daha önceki yılın üstüne çıkmak istiyoruz. Dünyadaki Bor satışı payımız yüzde 48. 2017 yılında yüzde 51 oldu. 2018 yılı için ise hedefimiz 59, 2019'da Yüzde 61 pazar payını hedefliyoruz” dedi.

“Bor piyasası rekabetçi bir piyasadır”

Bu konuda çalışanlarımız ve üreticilerimiz de sürekli görüşmeler yapıyoruz. Ürettiğimiz ürünü hem lojistik olarak hem de pazar payı olarak entegreli bir şekilde çalışıyoruz. Çalışanlarımızı memurlarımıza işçilerimize gerekli bilgileri paylaşıyoruz, tartışıyoruz, konuşuyoruz. Bor piyasası rekabetçi bir piyasadır. Herkesin bildiğini dışında bir piyasadır. Bu rekabet piyasasında mümkün olduğunca yüksek pay almaya çalışıyoruz. Bunun için mücadele ediyoruz.

“Pirit problemimiz yok diyebilirim”

Bor piyasasının rekabetçi bir piyasa olduğunun altını çizen Keleşer, üretimi ve satışı planlı olarak artırma hedeflerinin olduğunu açıkladı. Bandırma Sülfürik Asit Fabrikasında Cengiz Holding tarafından sağlanan piritin, yine aynı holding tarafından tek taraflı olarak satışının durdurulması konusunda da açıklamalar yapan Genel Müdür Serkan Keleşer, sözleşmelerden kaynaklanan yasal hakların takipçisi olduklarını belitti. Keleşer, "Şu an hiçbir sıkıntımız yok. Pirit tedarikimiz devam ediyor. Sözleşmeden kaynaklanan yasal haklarımızın takipçisi olacağız. Bandırma işletmemiz geçen yıl 350 bin ton satış gerçekleştirdi. Önümüzdeki yıl da 400 bin tonu geçmesini planlıyoruz. Bu konuda da sülfürik asit fabrikamız bizim için çok önemli. Bu fabrikanın çalışması ve oradan sülfürik ve borik asit üretmemiz önemli. Biz borik asit piyasasında da liderliğe oynuyoruz. Çünkü bizim borik asidimiz piyasanın en kalitelisi. Dünya piyasalarında tercih edilen bir borik asit. Üretimin durdurulması gibi bir durum söz konusu olamaz. Çünkü satış taahhütlerimiz bulunuyor. Biz bu anlaşmaları 1 yıl 6 ay önceden yapıyoruz. Allahın izniyle bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum" diye konuştu.

“Güney Amerika’ya Bor’lu gübre satışı planımız var”

Dünya bor satışında lider olduklarını ancak hala rakiplerin bulunduğunu belirten Serkan Keleşer, bu alanda da rakipler arasındaki farkı açmak istediklerini söyledi. Yatırımlar konusunda da bilgi veren Keleşer, Bor’lu gübre Etidot-67 konusunda yapılması planlanan tesisle ilgili olarak"Bor’lu gübremiz bir tür besleyici olarak kullanılıyor. Dünya piyasalarında Bor’un bilhassa toprakta bulunmadığı Güney Amerika ülkelerine satışı ile ilgili planımız var. Yatırım da gerçekleştiği zaman Dünya gübre piyasasına kaliteli hizmet vereceğiz" ifadesinde bulundu. Ahmet Türkmen/Serhat Barış

Etiketler :
Genel Müdür Keleşer Bandırma’da -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net