Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Araç Kiralama Firmalarına Denetleme Yapıldı
Araç Kiralama Firmalarına Denetleme Yapıldı
...
10-02-2018 10:00
GÜNDEM
0 Yorum
238 Okunma
Haberi Yazdır

Balıkesir'de araç kiralama firmalarına gerçekleştirilen denetimlerde, kanuna ve sisteme aykırı hareket eden 10 işyerine 69 bin 014 TL'lik cezai işlem uygulandı.

Kiraya verdiği araçlarla ilgili Emniyet Genel Müdürlüğünün Kiralık Araç Bildirim Sistemi'ne veri girişi yapmadığı belirlenen 9 şirkete ise idari para cezası uygulandı.

Balıkesir Emniyet Müdürlüğü, il genelindeki araç kiralama firmalarına yönelik denetim gerçekleştirdi. 130 araç kiralama firmasında yapılan denetimlerde, kayıt dışı olarak faaliyet gösterdiği tespit edilen 1 işyeri ile kimlik bildiriminde bulunmadığı belirlenen 9 işyeri hakkında tutanak tanzim edildi.

07/02/2018 günü 08.00 - 08/02/2018 günü 08.00 saatleri arasında ilimiz genelinde (22) ekip, (69) personel ile yapılan Araç Kiralama Firmalarına yönelik yapılan denetlemelerde ayrıca bir adet ruhsatsız kurusıkıdan bozma 9 mm p 28 yazı ibareli, şarjöründe 11 adet fişek basılı tabanca alınmış  olup, toplamda 69.014  TL para cezası uygulanmıştır.

Kiralık Araç Bildirim Sistemi nedir?  Emniyet Genel Müdürlüğünce geliştirilen ve 3 Ekim 2015 tarihi itibariyle hizmet vermeye başlayan Kiralık Araç Bildirim Sistemi (KABİS) ile sistemin kullanıcısı olan araç kiralama şirketlerinin sorumlu işleticileri ve yöneticileri, kiralanan araç bilgileri ile aracı kiralayanların kimlik bilgilerini Emniyet Genel Müdürlüğüne elektronik ortamda anlık bildirmek zorunda.

Etiketler :
Araç Kiralama Firmalarına Denetleme Yapıldı -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net