Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > "Vatandaş Cefa Çekerken Elektrik Şirketleri Sefasini Sürüyor"
"Vatandaş Cefa Çekerken Elektrik Şirketleri Sefasini Sürüyor"
...
10-02-2018 10:00
GÜNDEM
0 Yorum
152 Okunma
Haberi Yazdır

CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın "Köylerimiz AKP Karanlığına Teslim Oldu" Şeklinde Konuşarak Elektrik Dağıtımının Özel Şirketler Üzerinden Yapılmasını Eleştirdi.

CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın İvrindi ilçesinin Gebeçınar köyünün ve Bigadiç ilçesinin Çekirdekli Köyü'nde yaşanan elektrik sorununu meclise taşıdı

21'inci yüzyılda olduğumuzun altını Çizen Akın, vatandaşların hala ilkel yöntemlerle aydınlanmaya çalıştığını vurgulayarak bu duruma tepki gösterdi.

Akın konuşmasında, "21. Yüzyılın Türkiye’sinde Balıkesir’in İvrindi ilçesinin Gebeçınar Köyü'nün ve Bigadiç ilçesinin Çekirdekli köyünün yarısında elektrik var, yarısında elektrik yok. Gelişmiş ülkeler Mars’ta koloniler kurmayı hedeflerken bizim köylerimiz AKP karanlığına teslim edilmiş durumda. Vatandaşlarımız mumla ve diğer ilkel yöntemlerle aydınlanmaya çalışıyor.

Vatandaş cefa çekerken, elektrik şirketleri sefasını sürüyor.

Bir kamu hizmeti olan elektrik dağıtımını özel şirketlere gördüren AKP hükümetinin özelleştirme politikaları çökmüştür. Bu özelleştirmeler etkinlikten ve verimlilikten uzaktır. Vatandaşı mağdur ederek, özel sektöre teslim etmekten başka hiçbir işe yaramamıştır.

Daha köylerinde elektriği olmayan bir ülke; inovasyonda, teknolojide ilerleme kaydedemez. Hükümeti şirketlerin sermayesine sermaye katmaya hizmet etmek yerine vatandaşının en temel ihtiyaçlarını karşılayarak, refahını arttıracak çalışmalar yapmaya davet ediyorum" dedi.

Etiketler :
"Vatandaş Cefa Çekerken Elektrik Şirketleri Sefasini Sürüyor" -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net