Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Şubat Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı
Şubat Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı
...
08-02-2018 10:49
GÜNDEM
0 Yorum
332 Okunma
Haberi Yazdır

Bandırma Belediyesi’nin Şubat ayı olağan toplantısı Belediye Başkanı Dursun Mirza başkanlığında gerçekleşti. Gündemin 2 maddeden oluşması muhalefet grupları ile CHP grubu arasında tartışmalar yarattı.

Ak Parti grubu sunmuş oldukları soru önergelerinin gündeme alınmamasına tepki göstererek meclis salonunu terk etti. Cumhuriyet Halk Parti grubu da AK Partili meclis üyelerini bu davranışlarından dolayı kınadı. Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, meclis gündem maddelerinin az olması konusunda kendisini basın aracılığıyla eleştiren AK Parti Bandırma İlçe Başkanı Alp Bostancı’ya tepki gösterdi. Belediye Meclis Toplantılarının yüzde 80’ini imar komisyonundan gelen evrakların oluşturduğunu dile getiren Mirza, Balıkesir’in büyükşehir olmasının ardından vatandaşlarımızın ruhsat aşamasında yaşadığı sıkıntılardan dolayı imarla ilgili belediyemize yapılan müracaatlar konusunda ciddi azalmalar olmuştur. Mart ayı meclis gündeminin az olmasının sebebi bununla ilgilidir “dedi.

Gündem dışı olarak trafik ve otopark sorunu görüşüldü

Belediye başkanı Dursun Mirza, gündem dışı olarak, Bandırma’nın en büyük sıkıntılarından olan trafik sorunu, otopark sorunu, imara açıldıktan sonra oradaki yeni yapılan yollar ve Paşakent Mahallesi’nde  “Kültür Merkezi” projesi hakkında net bilgilerinin olmadığını ve muhatap kişilerden bilgi alınması konusunda görüşmelerin yapılmasını istedi. Geçtiğimiz aylarda ilçenin sorunlarına yönelik bir anket çalışması yaptırdıklarını açıklayan Mirza, “Bu ankette en önemli sorun trafik ve otopark oluşturduğu ilçe sakinleri tarafından dile getirilmiştir. Keşke AK Partili Meclis Üyeleri de salonu terk etmeyip ilçeyi yakından ilgilendiren bu konuda fikir ve önerilerini sunsalardı. Balıkesir’in büyükşehir olmasının ardından ulaşım ve trafik sorunu tamamen Balıkesir’in görev alanları içerisine girmiştir. Bandırma Kent Konseyi’nin bu konuda önümüzdeki günlerde bilimsel bir çalışması olacaktır” ifadesini kullandı.

“Kültür Merkezi hakkında hiç bilgimiz yok”

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Bandırma’nın Paşakonak Mahallesine yaptırılacak Kültür Merkezi ile ilgili yerel yönetim olarak bilgilerinin bulunmadığını ifade eden Mirza, bu projenin hazırlanırken ihtiyaca göre planlanmadığını öne sürdü. İktidar partisinin ilçe başkanının dahi kültür merkezi projesinin neyi kapsadığı konusunda kapsamlı bir bilgisinin olmadığını kaydeden Mirza, “Kültür Merkezi’nin projesinin ne olduğunu kimse bilmiyor. Bu önemli projede Bandırma Belediyesi’nin de görüşlerinin alınmasının daha doğru olacağını düşünüyorum” diye tepki gösterdi. CHP’li meclis üyelerinin, AK Parti Meclis Üyelerinin de katılacağı geniş katılımlı bir toplantıyla ilçenin trafik, otopark ve kültür merkezi gündemiyle özel bir toplantı yapılması yönündeki talebi kabul edildi. Bandırma Belediyesi’nin Mart ayı Meclis toplantısının 6 Mart 2018 saat 19.00’da yapılmasına karar verildi. Ahmet Türkmen/Serhat Barış

Etiketler :
Şubat Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net