Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Ömer Karaoğlu Ezgileri Mest Etti
Ömer Karaoğlu Ezgileri Mest Etti
...
08-02-2018 10:43
GÜNDEM
0 Yorum
476 Okunma
Haberi Yazdır

 

Bandırma İmam Hatip Okulları Mezunları ve Mensupları Derneği (BİHAD) tarafından organize edilen“Bandırma'dan Afrin'e Mehmetçiğe Bin Selam-Kudüs'ü Şerif" tasavvuf konseridüzenlendi.  Ömer Karaoğlu’nun, ezgileriyle Bandırmalılara unutulmaz bir gece yaşattı. 

 

Ömer Karaoğlu tasavvuf konserine ilgi ve katılım yüksek oldu.  Bandırma Barış Manço Kültür Merkezinde gerçekleşen konsere İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kılıçgil, Bandırma İlçe Müftüsü Süleyman Küçük, Bandırma Ak Parti İlçe Teşkilatı Başkanı Alp Bostancı, Bandırma Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Doktor Muzaffer Şenveli,daire müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Tasavvuf sanatçısı Ömer Karaoğlu, sahnede en bilinen eserlerini seslendirdi. Sanatçı, okumuş olduğu ezgilerin hikâyelerinden kısa kısa bahsetti. Konsere katılanlar zaman zaman sanatçıya eşlik ettiler. Ömer Karaoğlu’nun ilahileri dinleyicileri zaman zaman duygusal anlar yaşattı. Gecenin sonunda sanatçı ve ekibine teşekkür katkılarından dolayı sanatçı Ömer Karaoğlu’na çiçek takdim edildi.

 

 

Bandırma İmam Hatip Okulları Mezunları ve Mensupları Derneği tarafından düzenlenen "Bandırma'dan Afrin'e Mehmetçiğe Bin Selam-Kudüs'ü Şerif" temalı müzik dinletisinde Ömer Karaoğlu'nun güzel sesini ve eserlerini dinledik. Bu güzel gecede emeği geçen BİHAD Başkanı Halife Kara arkadaşıma ve tüm dostlara teşekkür ederiz.

 

Bandırma İmam Hatip Okulları Mezunları ve Mensupları Derneği Başkanı Halife Kara konuşma gerçekleştirdi Kara “

Sözlerime başlamadan önce şairin;

Şu kopan Fırtına Türk Ordusudur Ya Rabbi!

Senin uğrunda ölen ordu budur Ya Rabbi.

Ta ki yükselsin ezanlarla müeyyed namın,

Galip et! Çünkü bu son ordusudur İslam”ın

Dediği Afrin Kahramanı ordumuza selam olsun. ‘İstikamet nereye Asker?' Diye soran gazeteciye “Kızıl elmaya” cevabını veren aslan yürekli nefere selam olsun.“Ailene mesajın var mı?” sorusuna Beklemesinler!" cevabını veren cesaret timsali askerime selam olsun. Kuzusunu askerlerimiz için kurban eden ‘Yörük Teyzemize’ selam olsun. İslam ordusu olan Kahraman Mehmetçiğimize Afrin’de Yüce Allah'tan fetih, nusret ve zafer niyaz ediyorum. Savaşa değil de sanki cennete gidiyormuşçasına şahadete susamış bir kalp ile cenge koşan Mehmetçiğimizin ayağına taş değmesin. Rabbim onlara cesaret ve sabır ihsan eylesin. Bozgunculuk çıkaran fasıklar ve teröristlere karşı Rabbim Mehmetçiğimizin bileğine kuvvet, kalbine istikamet versin. Şahadet şerbeti içen Mehmetçiklerimize, Rabbim rahmet etsin bizleri de davalarından ve makamlarından hissedar eylesin.

 

 

Kudüs; İbrahim, İshak ve İsmail’in, Yakup ile Yusuf’un, Musa ile Harun'un, Davud ile Süleyman'ın, Zekeriya ile Yahya’nın ve Isa peygamberlerimizinfcümlesine selam olsun) hatıralarını hala bağrında taşımaktadır. KUDÜS, salât-u selam ile andığım bütün peygamberler hürmetine biz Müslümanlar için kutsal bir şehirdir. KUDÜS, mukaddes ve mübarektir zira bağrında Ümmeti olmayı en büyük şeref saydığımız Hz. Muhammed (SAV)’ın hatıralarını hala taşımaktadır. KUDÜS mukaddestir çünkü Miraç gecesi Muhammed (SAV) imametinde bütün peygamberlerin namaz kıldığı şehirdir. Kudüs mukaddestir çünkü cümle peygamberlerin mübarek ayak izlerine nail olmuş tek şehirdir. KUDÜS mukaddestir, mübarektir zira bizim için yalnızca ilk kıble değil kendilerine iman ettiğimiz tüm Peygamberlerin(AS) izlerini taşıyan bir şehirdir.

Kulu Muhammedi bir gece Mescidi-i Haram’dan alıp bir kısım ayetlerimizi gösterelim diye
etrafını mübarek kıldığımız Mescidi Aksa’ya yürüten Rabbin her türlü eksiklikten uzaktır.”

Ayeti nazil olduğunda henüz Kudüs fethedilmemişti. Aksa Camii ya da Kubbetüs Sahra inşa
edilmemişti. Hıristiyanların elinde ve ateşperest Sasanilerin hedefindeydi. Dolayısıyla Kudüs, çeşitli İslam mimarisi eserleri sonradan inşa edildi diye bizim için kutsal değildir yalnızca. KUDÜS, Yüce Allah'ın, Kur’an ı Kerim de hem İbrahim Peygamberden hem de Hz Muhammed (AVS) den bahsederken “Etrafını mübarek kıldığımız Mescid-i Aksa" şeklinde buyurduğu için,

 

Kudüs'ü hatırlıyor muyuz?

Yahudi her gün Seni unutursam ey Kudüs sağ elim kurusun, dilim damağıma yapışsın da tutulsun!” diye kendine beddua ediyor. Kudüs'ü hatırından çıkarmış ümmete hiç Kudüs için dua ediyor musunuz sualini tevdi etmenin abesle iştigal olacağını düşünüyorum. Ümmet olarak, 100 Yıl önce kaybettiğimiz Kudüs’ü unuttuğumuz gibi Kâbe-i Muazzamayı ve Medine-i münevvereydi de Allah korusun bir gün kaybedersek oraları da unutacak mıyız? Hac, bin bir gece masalına mı dönüşecek, hangi yüzle Mescid-i Haram a dönüp namaza duracağız?

 

Kudüs özgür oluncaya kadar mücadelemiz devam edecektir. Konuşmamın başında Kızıl Elma
şuurlu Mehmetçiğimizi anmıştım. Peki soruyorum. Türk Milleti’nin yeni “kızıl elması” neden KUDÜS olmasın. Üstat Nuri Pakdil duygularımızı şu sözleriyle ne güzel dile getiriyor.

‘Kalbimin yarısı Mekkedir, geri kalanı ise Medine’dir Üstünde ise bir tül gibi Kudüs vardır.
Tutsak Kudüs’e borcumuz Kudüs’ü savunmaktır, özgürlüğüne kavuşturmaktır.

Sizleri bu duygu ve düşüncelerle selamlarken Rabbimden şu duayı niyaz ediyorum

Ya Rabbi, Hareymeynüş Şerifeynin yeniden eski hadimlerini şerefyap eyle. Siyonistlerin ve her türlü zorbaların, işgallerini son buldur. Bu yolda mücadele etme şuurunu cümlemize nasip eyle. Özgür Kudüs’te Mescid-i Aksa’da namaz kılmayı bizlere nasip eyle. Miraca şahitlik ettirdiğin Kudüs'ün özgürlüğüne de bizleri şahit kıl yarabbi. Âmin, âmin, âmin...

Dinlediğiniz için çok teşekkür ediyorum. Geceniz hayrı olsun, Allaha emanet olun. /Serhat Barış

 

Etiketler :
Ömer Karaoğlu Ezgileri Mest Etti -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net