Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > 2018’in İlk Meclisinde 16 Madde Görüşüldü
2018’in İlk Meclisinde 16 Madde Görüşüldü
...
09-01-2018 09:48
GÜNDEM
0 Yorum
180 Okunma
Haberi Yazdır

2018 yılı ilk meclis toplantısı Erdek Belediyesi meclis salonunda, Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı başkanlığında gerçekleşti.

Toplam 16 gündem maddesinin görüşüldüğü oturumda; 14 madde oy birliği 2 madde ise oy çokluğu ile kabul edildi.
Ocak ayı olağan meclis toplantısı gündeminde şu maddeler görüşülerek karara bağlandı;

1. gündem maddesinde; Belediye Meclis Başkan ve üyelerine, meclis ve komisyon toplantılarına katıldıkları her gün için 5393 sayılı kanunun 32.nci maddesi gereğince huzur hakkı ödenmesi konusunda yapılan oylamada, huzur hakkı ödenmesi oybirliği ile reddedildi.

2. gündem maddesinde; Belediye Meclisi 2018 yılı çalışma takviminin belirlenmesi hakkında yapılan görüşmede, mevcut gün ve tarihler oybirliği ile kabul edildi.

3. gündem maddesinde; Belediye Meclis üyeleri arasından gizli oylama ile “denetim komisyonu” üyelerinin seçimi yapıldı. Denetim Komisyonuna M.Ali Tetik, Burhan Karışık ve Y.Ceyhun Mırız oybirliği ile seçildi.

4. gündem maddesinde; Belediye hizmetlerinde çalıştırılmak üzere 2018 yılı içerisinde geçici iş pozisyonunda, mevsimlik işçi alınması görüşülerek, oybirliği ile kabul edildi.

5. gündem maddesinde; 2017 yılında çalıştırılan sözleşmeli personelin 2018 yılında çalıştırılıp çalıştırılmayacağı, ayrıca görevlerine devam ettirilecek ise ödenecek ücretin belirlenmesi konusu görüşülerek uygun bulundu ve oybirliği ile kabul edildi.

6. gündem maddesinde; Zabıta Müdürlüğünde çalışan memur personelin fazla mesai çalışma ücreti 487 TL olarak uygun bulundu ve oybirliği ile kabul edildi.

7. gündem maddesinde; Erdek Belediyesi norm kadrosundaki ünvan değişiklikleri hakkında görüşme yapıldı ve uygun bulunarak oybirliği ile kabul edildi.

8. gündem maddesinde; Belediye Kadın ve Aile Hizmetleri Komisyonu raporu okunarak görüşüldü. Hazırlanan komisyon raporu oybirliği ile kabul edildi.

9. gündem maddesinde; İlçemiz Atatürk Mahallesi, tapunun pafta:12, ada:158, parsel:22 ve 23’te kayıtlı taşınmazların bulunduğu alanda oluşan ihdas parçasının tevhit ve satışı hakkında, satılmasına kararı oybirliği ile kabul edildi.

10. gündem maddesinde; İlçemiz Atatürk Mahallesi, tapunun ada: 399, parsel: 4 ve 5’te leke çalışması hakkında yapılan görüşme sonrası, komisyona havalesine oybirliği ile karar verildi.

11. gündem maddesinde; İlçemiz Alaattin Mahallesi tapunun Ada:363, parsel:1’de yapılması düşünülen resmi kurum alanı plan tadilatı konusu, komisyona havalesine oybirliği ile karar verildi.

12. gündem maddesinde; Erdek Belediyesi’nce kredi sözleşmesi yapılabilmesi için Belediye Başkanı’na yetki verilmesi hakkında yapılan oylamada 10’a, 5 oy çokluğu ile kabul edildi.

13. gündem maddesinde; Erdek Belediyesine yapılan 2016 model fiat ducato marka tam donanımlı ambulans bağışının kabul edilmesi hakkında yapılan oylamada bağışlanan araç oy birliği ile kabul edildi.

14. gündem maddesinde; Belediye’de gerekli sözleşmeli personel çalıştırılması konusu uygun bulunarak, yapılan oylamada oybirliği ile kabul edildi.
Ek gündemin 1. maddesinde; Belediye’ye ait Erdek Grup Ltd. şirketinin sermaye artırımı talebi hakkında yapılan oylamada 10’a 5 oy çokluğu ile uygun bulunarak kabul edildi.

Ek gündemin 2. maddesinde; Belediye Kadın ve Aile Hizmetleri komisyonunun yazılı teklifi hakkında yapılan oylamada, meclis üyeleri konuyu oybirliği ile kabul etti. /Erdek Doğuş

Etiketler :
2018’in İlk Meclisinde 16 Madde Görüşüldü -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net