Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > 2018 Yılının İlk Meclisi Toplandı
2018 Yılının İlk Meclisi Toplandı
...
08-01-2018 10:30
GÜNDEM
0 Yorum
272 Okunma
Haberi Yazdır

Bandırma Belediyesi’nin 2018 yılı ilk meclis toplantısı Dursun Mirza başkanlığında yapıldı.

2018 yılının ilk meclis toplantısında 11 madde ve 4 gelen evrak görüşülerek oylamaya sunuldu. Belediye Başkanı Dursun Mirza gündem maddelerinin görüşülmesine geçilmeden önce 1 aylık yapılan icraatlar ile ilgili slâyt sunumu gerçekleştirdi. Daha sonra tek tek gündem maddeleri görüşülerek kabul edildi.

Meclis, Bandırma Belediyesi’nin amfi tiyatro olarak yapmayı planladığı Hacıyusuf Mahallesindeki 162-182-184-185 parselleri afete maruz bölge olarak imar planlara işlenmesine oy birliği ile karar verdi. 

Denetim Komisyonu üyelikleri için seçim yapıldı. Erhan Elmastaş (24), Gökhan Yankol (22), Ahmet Okbay (21) oyla komisyonda yer aldılar.  AK Parti Bandırma İlçe Başkanlığına yeniden seçilen Alp Bostancı’nın istifasının ardından boşalan Plan ve Bütçe Komisyonu Üyeliğine ise Av. Yılmaz Özdemir seçildi. Belediye Meclisinin Ağustos ayında tatile çıkmasına oy birliği ile karar verildi.

Belediye Şirketinin Sermayesi Artışa Gidildi

Bandırma Belediyesinin şirketi olan Bandırma İnsan kaynakları İnşaat, Nakliye, Temizlik, Sağlık Tic. ve San. Ltd Şti’nin 200 bin lira olan sermayesinin 500 bin liraya yükseltilmesi görüşüldü. 696 sayılı KHK ile taşeron işçilerde yapılacak kadro istihdamı ile ilgili değişikliklere uyumlu şekilde yapılmasının gerekliliği üzerinde durulan kararda Belediyenin çeşitli birimlerinde taşeron olarak çalışan 450 kişinin bu şirketin bünyesine katılacağı için sermaye artırımına gidilmesi gerektiği ifade edildi. 149 temizlik, 80 güvenlik personelinin de bu şirkete geçeceği, kafeteryalarda ve taş ocağında çalışanlarla birlikte şirketin personel sayısının 500 e kadar yükseleceği öngörüldü. Şirketin bu personel artışını karşılayabilmesi için sermaye artırımına gidilmesi gerektiği belirtildi. Görüşülen madde oybirliği ile kabul edilirken şirkette Belediye payı yüzde 98’e, sermayesi ise 500 bin TL ye yükseltildi.

 Şubat ayı olağan meclis toplantısının 6 Şubat 2018 saat 19.00’da yapılmasına karar verildi.Ahmet Türkmen/Serhat Barış

Etiketler :
2018 Yılının İlk Meclisi Toplandı -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net