Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > 2017 Yılında 1069 Nikah Kıyıldı
2017 Yılında 1069 Nikah Kıyıldı
...
08-01-2018 10:29
GÜNDEM
0 Yorum
251 Okunma
Haberi Yazdır

Bandırma Belediyesi Nikah Memuru Çetin Yeşil, 2017 yılı içerisinde 1069 çifte nikah kıydıklarını belirtti. Yeşil, kıyılan nikah sayısının içinde 38 yabancı uyruklu vatandaşların olduğunu da söyledi.

Çetin Yeşil” Bandırma Belediyesi nikâh memurluğunca 2017 yılı içerisinde toplam 1069 nikâh akdi yapılmıştır. Bunların 293 tanesi şehrimizde bulunan özel düğün salonlarında gerçekleşti, geri kalanı ise Bandırma Belediyemiz Nikâh Salonunda icra edildi. 2017 yılı içerisinde yapılan nikâhların 38 tanesi yabancı uyrukludur” dedi.  Yeşil ayrıca” Bir önceki yılda 1090 nikâh kıymıştık, bu yıl ise 1069 yani ortalamayı tutturduk diyebiliriz” açıklamasında bulundu.

 “Evlenecek çiftlerimiz ilk önce bizlere müracaat etmeliler”

Bandırma Belediyesi Nikah Memuru Çetin Yeşil” Evlenen ve evlenecek çiftlerden nikâh işlemlerini düşündükleri tarihten önce gelip memurluğumuzdan neler yapılacağını, hangi evraklar hazırlanacağını öğrenmelerini tavsiye ediyorum. Çünkü, bir nikâhın kıyılabilmesi için belli bir hazırlığın yapılması, belli bir günün ve saatini tespit edilmesi gerekiyor. Nikâh yaptırmak isteyen vatandaşlar neler yapacağını bilmeli. Bizim de ona göre hazırlık yaparak sorunsuz bir şekilde nikâh akitlerinin o mutlu anlarını icra etmek istiyoruz.  Vatandaşlarımızdan bu konuda biraz hassas davranmalarını istiyoruz, hem onlar için hem de belediyemiz için faydalı olacağını düşünüyorum. Bu konuda zaten Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza’da bize yeteri kadar destek veriyor, o olanakları sağlıyor” dedi.

Yeşil ayrıca, mesai saatleri içerisinde Belediye Nikah Salonunda kıyılan nikâhların ücretsiz olduğunu, evlenecek çiftlerin sadece basılı evrak bedellerini ödemek şartıyla nikâhlarını kıydırabileceklerini de sözlerine ekledi.Ahmet Türkmen/Serhat Barış

Etiketler :
2017 Yılında 1069 Nikah Kıyıldı -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net