Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > “İtibar Suikastleri Kesinlikle Kabul Edilemez”
“İtibar Suikastleri Kesinlikle Kabul Edilemez”
...
08-01-2018 10:26
GÜNDEM
0 Yorum
214 Okunma
Haberi Yazdır

Diyanet-Sen Bandırma Temsilciliği Cumhuriyet Meydanında düzenlediği toplantıda, CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, CHP Bandırma İlçe Başkanlığı ve Alevi Kültür Derneği tarafından Müftülük önünde yapılan protestonun kabul edilemez ve maksatlı şekilde yapıldığını açıkladı.

Basın açıklamasında,  “Balıkesir CHP milletvekili Ahmet Akın, Bandırma CHP İlçe Başkanlığı, Kadın Kolları ve Alevi Kültür Derneği’nin de aralarında bulunduğu bir grup,  Bandırma Müftülüğü önünde toplanarak Diyanet İşleri Başkanlığımızı kurum üzerinden de dinimizi ve din görevlilerimizi hedefe koyan bir basın açıklaması yapmış ve demeçler vermiştir. Diyanet İşleri Başkanlığı’na yönelik yapılan bu saldırılar maksatlıdır”. ifadesine yer verildi.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Sunullah Camii İmamı Ali Şener Kuran-ı Kerim tilaveti verdi. Diyanet-Sen Bandırma Temsilcisi Mustafa Bilir basın açıklamasında şu sözlere yer verdi. “Diyanet İşleri Başkanlığı bahane edilerek, milletin değerlerine, dini inançlarına, din görevlilerimize hatta direkt dinimiz İslam'a saldırılmaktadır. Diyanet kaldırılsın diyenlerin bilinç altında aslında İslam kaldırılsın düşüncesi vardır. Diyanet İşleri Başkanlığına yapılan itibar suikastleri kesinlikle kabul edilemez.

Bazı basın yayın organlarında Kız çocuklarının erken yaşta evlenmesi hususunda Diyanet İşleri Başkanlığının Terimler sözlüğünde bulunan açıklamaları çarpıtarak farklı gösterilmeye çalışılmaktadır.

 Bu durum kabul edilemez bir itibar suikastıdır. Yapılan bu basın açıklaması Diyaneti siyasete alet etme arayışıdır. Camilerimiz lokanta değil ibadethanedir. İslam kültüründe evlerimizi ihtiyaç sahiplerine açmak emredilmektedir. Çocuk yaşta evliliklerin karşısında duran Diyanet İşleri Başkanlığını her defasında yıpratmak ve itibarsızlaştırmak için bazı odaklar hınca hınç bir gayret içerisine girmiştir. Yapılan eğitim seminerlerinde, öncelikli hususun erken yaşta evliliklerin önünün kesmek olduğu kamuoyunun bilgisindedir.

 Başkanlığın Terimler sözlüğünde açıkladığı husus, kişinin biyolojik gelişiminin iklim şartları açısından da göz önünde bulundurarak, dini sorumlulukların çocuklarda hangi yaşlarda başlayabileceğini tespit etmek için İslam bilginlerinin görüşlerine yer verilmesidir.

Bu ifadeler çocuk yaşta evlenebilmenin şartı değildir.

Kız çocuklarının 9 yaşında evlendirilebilir iddiası kesinlikle yapılmamaktadır.  Her zaman olduğu gibi dinden ve diyanetten rahatsız olanların, yüce dinimizi, diyanetimizi, küçümsemek için ortaya koydukları pervasızca saldırılardan başka bir şey değildir. Yapılan tanımlamayı itibarsızlaştırıcı bir algı suikastına çevirmek akla ziyan bir davranıştır.  Çok kısa bir  süre önce , yüce meclisimiz tarafından alınan, başkanlığımızın görüşüne de başvurulan  resmi nikah kararı , çocuk yaşta evliliklerin önünü kesmeye yöneliktir. Fakat Diyanet İşleri Başkanlığı için her zaman pusuda bekleyen, dine ve diyanete nasıl zarar verebilirim sorularıyla kafaları bulandıranlar yine hezimete uğrayacaktır.  Çünkü toplumun genel kabulü haline gelmiş olan hususları, doğmalara çevirme anlayışı bu sefer de tutmayacaktır. Başkanlığımız ve bütün din görevlileri erken yaşta evliliğin her zaman karşısında durmuş, durmaya da devam edecektir”.Ahmet Türkmen/Serhat Barış

Etiketler :
“İtibar Suikastleri Kesinlikle Kabul Edilemez” -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net