Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Trafik Denetimleri Aralıksız Devam Ediyor
Trafik Denetimleri Aralıksız Devam Ediyor
...
08-01-2018 10:22
GÜNDEM
0 Yorum
157 Okunma
Haberi Yazdır

2017 yılının son günlerinde trafik denetlemelerini hız kesmeden devam ettiren Bandırma İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Ekipleri yeni yılda da denetimlerini sürdürmeye devem ediyor.

Bandırma’nın değişik cadde ve sokaklarında denetimlerini sürdüren Bandırma İlçe Emniyet Müdürlüğü trafik ekipleri, denetim sırasında gerekli evrak ve alkol kontrolleri yaparak yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçilmesini sağlamak için gece gündüz çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Alkollü ve eksik evrakları olan sürücüler hakkında yasal işlem yapılıp para cezasına çarptırılıyor.

2018 Yılında Trafik Cezalarında Yüzde 14 Zam

Resmi Gazete'de 11 Kasım'da yayımlanan "Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği"nde Maliye Bakanlığı'nca yeniden değerleme oranının yüzde 14,47 olarak belirlenmesinin ardından 1 Ocak 2018'den itibaren uygulanacak trafik ceza miktarları da yeniden hesaplandı.

2018'in en düşük ceza, "taşıma sınırı üstünde yolcu alan" sürücülere 85 lira olarak kesilecek. En yüksek ceza 17 bin 65 lira ile "geçici tescil belgesini basmak ve araç sahibine vermek üzere yetkilendirilen gerçek veya özel hukuk tüzel kişilerinden belirlenen usul ve esaslara aykırı hareket edenler" için uygulanacak. Ayrıca yetkisi olmadığı halde tescil plakası basanlar ve dağıtanlar 11 bin 885 lira ile cezalandırılacak.

"Karayoluna, trafiği tehlikeye sokacak ve trafik işaretlerinin görülmelerini engelleyecek şekilde bir şey atan, döken, bırakan, karayolunun yapısına, güvenlik tesisleri ile trafik işaretlerine zarar verenlere, bunların yerlerini değiştirenlere veya ortadan kaldıranlara" 488 lira para cezası kesilecek./Serhat Barış

Etiketler :
Trafik Denetimleri Aralıksız Devam Ediyor -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net