Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > KADIN AİLE > Yüz Germe Genç Görünmek İsteyenler Tarafından Tercih Ediliyor
Yüz Germe Genç Görünmek İsteyenler Tarafından Tercih Ediliyor
İnsanlar sürekli iyi ve genç görünmek için çeşitli arayışlar içerisine girerken uzmanlarda İnsanların bu arayışlarına kayıtsız kalmıyor. Yapılan çalışmalar sonrasında geliştirilen yeni yöntemler sayesinde artık insanlar daha genç ve bakımlı görünebiliyor. ...
14-08-2015 14:30
KADIN AİLE
0 Yorum
3248 Okunma
Haberi Yazdır

Bulardan biri ve çokta tercih edilen yöntem olan cilt germek yöntemi güzel görünmek isteyenlerin başvurdukları yöntem olarak öne çıkıyor. Ancak her bu tarz uygulamanın mutlaka uzmanı tarafından uygulanması gerektiğini ve uygulanmadığı takdirde çok ciddi sağlık sorunlarıyla karşılaşıldığını vurgulayan uzmanlar, bu gibi uygulamaları mutlaka uzmanlarına yaptırmalarını istiyorlar.

Cilt germek konusunda bilgi veren Cildiye Uzmanı Doktor Seval Karasatı, Bu konuda ki bütün detayları ve dikkat edilmesi gerekli noktaları anlattı. Uz. Dr. Seval Karasatı, “Örümcek Ağı Cilt Germe, insan dokusuna uyumlu olan, özel üretilen iplerin ince bir iğne yardımı ile cilt altına yerleştirilmesine dayanan bir uygulamadır. Lokal anestezi ile uygulama yapma konforu sağlar. Tüm vücutta kullanılır.

Uygulandığı bölgede hızlı bir toparlanma etkisi gösterir. Estetik cerrahide bile kabul gören devrim niteliğinde bir yöntemdir. Hastayı sosyal hayatında tutarak tedavi olanağı sunan yöntem, kadın – erkek tüm hastalarda güvenle kullanılabilir.

Örümcek Ağı Cilt Germe Nedir?

Son yıllarda geliştirilen ve Avrupa’da sıkça kullanılan yeni bir (cilt germe) lifting yöntemidir. Bu yöntemde cilt altına özel iplikler yerleştirilmektedir. Böylece lifting etkisi elde edilmektedir. Ayrıca bu yöntemin cilt kalitesini artırdığı ve bir anlamda rejuvenasyon etkisi de gösterdiği tespit edilmiştir. Örümcek ağı yöntemi, iplikle asma diye de isimlendirilmiş bir yöntemdir.

Örümcek Ağı Cilt Germe Uygulaması vücutta nerelere uygulanır?

Cilt germe yönteminin, yüz, boyun ve vücutta birçok uygulama alanı bulunmaktadır. Yüzde özellikle yanak, kaş ve göz kapağı sarkmasında, alın germede, bozulmuş çene çizgisinin düzeltilmesinde ve boyun germede başarıyla kullanılmaktadır. Vücutta ise sarkmış kol altları ve bacak içleri için ideal tedavi yöntemlerinden birisidir.
Ayrıca deforme olmuş karın derisini toparlamakta da yardımcıdır.

Kullanım Alanları; Nasolabiel fold, Çene çizgisi (jaw line) Kaş kaldırm, Gözaltı torbaları, Çene altı, Kazayakları, İndian fold, Alın ve boyundaki derin kırışıklıklar

Etkisi ne zaman başlar ve ne kadar sürer?

Vakanın ihtiyacı ve uygulama tekniğinin seçine bağlı olarak yapıldıktan hemen sonra cilt germe etkisi başlar. Cildin sıkılaşması ve gerçek lifting etkisinin ortaya çıkması birkaç haftayı bulur. Etki süresi 2 yıl devam eder.

Uygulama nasıl yapılır?

Öncelikle yüzünüz temizlenir. Bunu takiben cildinize lokal anestezi uygulanır.
Gereken bölgelerde işaretlenen noktalara, özel PDO (polidioksanon) iplikler uygulanır. PDO ipliklere cevap olarak cildiniz fibroblast ve büyüme faktörü içeren kollajen üretimine başlar. Böylece lifting etkisi ikiye katlanmış olur.
Uygulama yapılacak alana anestezi uygulandıktan sonra tedavi edilecek bölgelere doktor tarafından özel iplikler yerleştirilir. Vakanın durumuna göre birçok uygulama yöntemi vardır. Hangisinin uygulanacağına doktor karar verir. Cildin sarkma durumuna göre uygulanan özel iplik sayısı 30 ile 100 arasında değişir.
Uygulama sonrası aradaki fark hemen görülebilir. Bu fark zaman geçtikçe daha net belli olur ve cildiniz giderek daha çok gerilir. Birkaç hafta sonra sonra nihai sonuç tamamen görülebilir hale gelir ve etkisini 12-18 ay boyunca sürdürür.
Uygulama süresi yaklaşık 20 ila 30 dakikadır.

Dokudaki Etkileri

* Kontrollü yara oluşumu
* Yara iyileşmesinin tetiklenmesi
* İğnenin sağladığı mekanik stimülasyon
* PDO’nun dokuya verdiği yapısal destek
* PDO’nun sağladığı yabancı madde tepkisi
* Cilt rejuvenasyonu

Etiketler :
Yüz Germe Genç Görünmek İsteyenler Tarafından Tercih Ediliyor -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net