Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > TEKNOLOJİ > 3D Yazdırılmış En Küçük Matkap!
3D Yazdırılmış En Küçük Matkap!
Bir şeyler üretmenin en eğlenceli yolu 3D yazıcıları kullanmak. Bu yazıcılarla istediğiniz her şeyi yazdırabilirsiniz. Dünyanın en küçük şeylerini bile. Mesela bir matkap olabilir. ...
24-03-2015 10:15
TEKNOLOJİ
0 Yorum
5675 Okunma
Haberi Yazdır

3D yazıcılar ile yapabileceklerinizin sınırı yok. Her sektör kendileri için en can alıcı ürünü kolay bir şekilde yazdırılıyor. En son yazdırılan en ilginç şeyin, bir kalp olduğunu ve küçük bir çocuğun hayatını kurtardığını duymuştuk.

Şu an ise, özellikle sanatçıların, heykeltraşların, oyun geliştiricilerinin kendileri için ilginç nesneleri bastırdığını biliyoruz. Elbette her ne kadar kendi işleri için bunu yapan insanlar olsa da, rekorlar kitabına girmek ya da minyatür dünya sergisi oluşturmak için bunu yapan kişiler de var.

Rekor için bastırılan en son şey ise bir matkap. Dünyanın en küçük matkabı olan bu minik şey 3D yazıcı ile yazdırılmış, 17mm uzunluğunda ve 7,5mm genişliğinde. Şarj ve uç değiştirme özelliği olan matkabın, oldukça güçlü bir motoru var ancak görüntüsü dışanda, kullanışsız olduğunu söyleyebiliriz.

Sadece rekor amaçlı yazdırılmış bir ürün olmasının yanı sıra, çok küçük teknolojik parçaların birleştirilmesinde kullanılması da olası. 

Etiketler :
3D Yazdırılmış En Küçük Matkap! -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net